sestdiena, 2023. gada 7. oktobris

Kristum uzticīgas sekošanas ceļš un harizmātiskā maldināšana

Rūdolfs Ebertshoizers

Kristum uzticīgas sekošanas ceļš un harizmātiskā maldināšana

ar 1909. gada Berlīnes deklarācijas tekstu 



Der Weg treuer Christusnachfolge und die charismatische Irreführung 
Rudolf Ebertshäuser

Путь верного следования за Христом и харизматическое лжеучение. 
Рудольф Эбертсгойзер, ESRA 

Der Weg treuer Christusnachfolge und die charismatische Irreführung 

Путь верного следования за Христом и харизматическое лжеучение. 
Russisch: Treue Christusnachfolge und charismatische Irreführung - Путь верного следования за Христом и харизматическое лжеучение 


Rudolf Ebertshäuser 

Das-Wort-Der-Wahrheit 

End-time deception in the Church 


Tulkojis un izdevis: Verners Šteinbergs © Liepājā, 2022-09 
Tulkots no krievu valodas un salīdzināts ar vācu oriģinālu. 
vernersss[ a]inbox.lv  tel. 29653633 

SATURS 

1. Ievads
2. Kristum uzticīgas sekošanas ceļš un pievilšanas bīstamība, saskaņā ar 2. Korintiešiem 11:2-4
a) uzticamība un vienkāršība Kristū – Kristus līgavas pazīmes
b) čūskas kārdinājums
3. Harizmātiskā pievilšana 2. vēstules Korintiešiem 11:3-4 gaismā.
a) būtiskākās harizmātiskās kustības pazīmes: cits Jēzus – cits gars – cits evaņģēlijs.
cits gars
cits Jēzus
cits evaņģēlijs
b) harizmātiskās kustības Biblisks izvērtējums
c) harizmātiskās kustības pravietiskā nākotne
4. Uzticīgo atlikuma ceļš beigu laika kārdinājumos.
a) saglabāt un attīstīt veselīgu ticības dzīvi un veselīgu mācību.
b) cīņa par mums uzticēto ticību un garīgie paskaidrojumi par sadursmēm ar beigu laika maldu mācībām.
c) bibliska nošķiršanās un vietējo draudžu pasargāšana no beigu laika viltus mācību ierauga
5. Iedrošinājums uzticīgai sekošanai Kristum šodien.
Pielikums
Berlīnes deklarācija, 1909
Citas Rūdofa Ebertshoizera grāmatas

Kristum uzticīgas sekošanas ceļš un harizmātiskā maldināšana

Rūdolfs Ebertshoizers

 

1. Ievads

 Šajā brošūrā aplūkotā tēma diemžēl mūsu laikos ir īpaši aktuāla un ļoti nepieciešama. Kā ticīgie, kuri vēlas uzticīgi sekot savam Glābējam Jēzum Kristum, mēs redzam divas kustības tā saucamajā "evaņģēliskajā kristietībā", kas ļoti spēcīgi spiež un rauj sev līdzi:

·  Kā pirmā ir redzama ātri pieaugoša kustība, kura šī laikmeta gara spiediena ietekmē, ar sevis izpausmes (pašrealizācijas) ideju pamatā, kas ved uz seklu un egoistisku kristietību, kura Svētos Rakstus vairs neuzskata par autoritāti, un sekošanu Kristum, kas vienmēr ir bijusi arī krusta ceļš, ir aizstājusi ar dejām ap cilvēku vajadzībām un iegribām. Šo pasaulīgo, patmīlīgo "cita veida" kristietību, kuras centrā ir cilvēks, nevis Dievs, mēs atrodam plašā frontē uznākam gandrīz vai visās draudzēs, kas sevi dēvē par evaņģēliskām un Bībelei uzticīgām, jo īpaši vidējās un jaunākajās paaudzēs. Šī attīstība ir īpaši redzama tā sauktajā "Willow Creek" un "Pro Christ" kustībā. (Latvijā tā ir pazīstama kā Rika Vorrena mācība grāmatās “Mērķtiecīga dzīve” un “Mērķtiecīga draudze” un Bila Haibla mācība grāmatā “Kļūstot par pievilcīgu kristieti” uc. Tulkotāja piezīme.)

·  Otrā kustība – šodien mēs redzam spēcīgu harizmātiskās un vasarsvētku kustības ietekmi no dažādām ticīgo draudzēm (vienkāršības dēļ es saukšu šīs abas cieši saistītās kustības vienā vārdā - “harizmātiskā kustība”). Šī kustība pieprasa to, lai tā tiktu atzīta par beigu laiku lielāko atmodas kustību Svētā Gara darbības ietekmē, caur pirmo kristiešu draudzes žēlastības dāvanu vai “harizmu” atdzimšanu, kā arī padarīt iespējamu kristīgās draudzes atjaunošanu tās apustuliskajā godībā, tās sākotnējā spēkā. Aizvien vairāk jaunu cilvēku tiek saistīti ar šo kustību, kurā viņus aizrauj visa notiekošā grandiozums, un viņi atveras “gara kristībai”, un ar to saistītai mācībai.

 Šajā laikā mēs piedzīvojam šo abu kustību saplūšanu vienā kustībā un pastiprināšanos, kā arī viņu ietekmi uz kādreiz Bibliski orientētām draudzēm un kustībām - "Sadraudzības kustību” (Gemeinschafts bewegung), “Brīvo draudžu” kustību (Freikirchen), “Evaņģēliskā alianse” (Evangelischen Allianz), ar savu harizmātisko mācību un garīgo praksi – vismaz tās šķietami “pieņemamākajā” formā. Šāda notikumu attīstība pamodina visus Kristum uzticīgos kristiešus, kuri mīl savu Kungu, ieņemt skaidru nostāju attiecībā uz notiekošo. Mums ir nepieciešams šo pēdējo laiku kustību garīgs izvērtējums, kurš ir balstīts uz Svētajiem Rakstiem, tāpat kā mums ir nepieciešams skaidrs, Biblisks ceļš, lai varētu šīm ietekmēm nostāties pretī un īstenot uzticīgu sekošanu Kristum.

Šis materiāls mums palīdzēs, balstoties uz Bībeli, noraidīt harizmātisko kustību, un ar Svēto Rakstu palīdzību izgaismot ceļu visiem, kas uzticīgi seko tam Kungam. Šīs divas mūsu vēlēšanas noteikti nav pilnīgi izteiktas šī materiāla ietvaros, un tās ir iespējamas tikai vispārīgā formā. Ticīgajiem, kuri vēlētos vēl nopietnāk iedziļināties šajā tēmā, es ieteiktu izlasīt manu grāmatu “Harizmātiskā kustība Bībeles gaismā” (“Die Charismatische Bewegung im Licht der Bibel” - Rudolf Ebertshäuser, 1997). Bibliskie argumenti (citāti) tiek lietoti pilnā veidā, lai izvērtētu harizmātisko kustību.

Šķiet, ka man vēl vajadzētu īsi pieminēt, ka es pats no 1985. līdz 1990. gadam biju pārliecināts harizmātiskās kustības sekotājs, pirms tas Kungs Savā žēlastībā atvēra man acis uz maldībām, kurās es tad atrados. Es pats pieņēmu “gara kristību” un runāju mēlēs, un pie sevis piedzīvoju harizmātiskās kustības darbības caur maldu praviešiem, krišanā atmuguriski, velnu izdzīšanā un citās tām līdzīgās darbības. Es saskāros ar daudziem šīs kustības novirzieniem, tādiem kā – konservatīvās vasarsvētku grupas, mērenās harizmātiskās grupas, katoliskie harizmāti, tāpat arī ekstrēmās grupas, tādas kā “Bibliski ticīgo draudze” (Peter Wenz, Stuttgart).

Dieva lielā žēlastība un žēlsirdība ļāva man tam cauri ieraudzīt šīs kustības maldu mācību un garīgo praksi. Tas Kungs mani izveda ārā uz Kristum uzticamas sekošanas ceļa, kurš ir balstīts uz Bībeli, un no tā laika pa šo ceļu es drīkstu iet, neskatoties uz savām daudzajām vājībām un kļūdām.

Tātad šī brošūra izskata tēmu, ar kuru es tiešā veidā esmu bijis saistīts un varu par to personīgi liecināt, tomēr ne tikai no personīgās pieredzes, bet arī tieši pierādīt ar Svēto Rakstu Vārdu.

  

2. Kristum uzticīgas sekošanas ceļš un pievilšanas bīstamība, saskaņā ar 2. Korintiešiem 11:2-4

 Manas izskatāmās problēmas centrā es vēlos nolikt vienu Rakstu vietu, kura, pēc manas stingrās pārliecības, ir atslēga, lai pareizi saprastu beigu laiku pievilšanu, un it īpaši harizmātiskās kustības pievilšanu, un tā ir apustuļa Pāvila izteikums no 2. vēstules korintiešiem 11:2-4. Šī Rakstu vieta izgaismo šīs tik "spožās", strauji izplatošās kustības kodolu Dieva Vārda gaismā:

2. Korintiešiem 11:1-4Kaut jūs mani mazliet panestu manā neprātā. Bet jūs jau mani panesat. Jo es esmu iededzies par jums ar dievišķu karstumu; es jūs esmu saderinājis, lai jūs pievestu vienam vīram, Kristum, kā šķīstu jaunavu. Bet es baidos, ka čūska, kas ar savu viltību piekrāpa Ievu, tāpat nesamaitā arī jūsu domas un nenovērš no vienkāršības un skaidrības, kas ir Kristū. Bet, ja kāds nāk un sludina citu Jēzu, ne to, ko mēs esam sludinājuši, jeb ja jūs dabūjat citu garu, ne to, ko jūs esat saņēmuši, jeb citu evaņģēliju, ne to, ko esat pieņēmuši, tad jūs to labprāt ciešat.”

Šajā teksta fragmentā mēs atrodam divus pretējus polus, kas attiecas uz mūsu aplūkojamo tēmu: patiesas Kristum sekošanas ceļš un kārdinātājs, kurš ieved maldos, lai mūs pavedinātu un novērstu no pareizā ceļa. Apskatīsim tuvāk šos izteikumus.

 

a) uzticamība un vienkāršība Kristū – Kristus līgavas pazīmes

(2. un 3. pants)

 Pirmajā pantā mēs atrodam norādījumus uz stāvokli Korintas draudzē, kurai Pāvils raksta šos apsūdzošos vārdus. Korintieši vairs neuzņēma nopietni Pāvilu un viņa mācību, bija parādījusies pretošanās viņa skaidrajam un vienkāršajam Dieva Vārda vēstījumam. Viltus skolotāju ietekmēti, korintieši, kas bija garīgi nenobrieduši un miesīgi, bija atvērušies "citam" evaņģēlijam un viltus mācībai, un viņiem draudēja nopietnas briesmas atkāpties no patiesā ceļa. Bet Pāvils, Dieva mīlestības vadīts, cīnās par viņam uzticētajiem ticīgajiem, lai viņus atgrieztu atpakaļ tam Kungam ar pareizu sirds attieksmi.

Tādēļ Pāvils vēlreiz atgādina viņiem kas notika, kad viņi no elku pielūgšanas tumsas atgriezās pie Jēzus Kristus kā sava Kunga un Glābēja. Kā Dievs viņus, kas bija nešķīstības un netiklības pilni, izpirka un caur atdzimšanu viņus darīja par šķīstu jaunavu, kura tagad pēc Dieva gribas mūžīgi pieder Viņa mīļotajam Dēlam, un kura, kā rakstīs Jāņa atklāsmes grāmatā (21:9), ir kļuvusi par Jēra līgavu. Viņi, kas atradās nešķīstās attiecībās ar sātanu, tika saderināti ar Vīru, Kuram ir visas tiesības uz viņiem kā Radītājam un Glābējam. Tagad tikai Viņam vajadzētu piederēt tikumiskas īpašas tiesības uz viņiem, bez jebkādas skatīšanās uz kādu citu vai ko citu. Tieši to Dievs vēlējās no viņiem Savā dedzīgajā mīlestībā, bet Pāvils bija tikai cilvēcīgs instruments.

Tas ir dziļi sirsnīgs attēlojums mūsu kā ticīgu cilvēku ceļojumam virs zemes, attēlojums, par kuru mums vajadzētu dziļi aizdomāties. Tajā brīdī, kad mēs, Dieva žēlastības vadīti, uzņēmām Jēzu Kristu kā Kungu un Glābēju, mēs kļuvām par dalībniekiem draudzei – līgavai, kuru Jēzus ar Savām asinīm izpircis. Tagad mēs vairs nepiederam sev pašiem, bet Kristum (1.Kor. 6:19); mēs esam viens Gars ar Viņu (1.Kor. 6:17); mēs esam aicināti nedzīvot vairs priekš sevis, bet priekš Viņa, Kurš ir miris un augšāmcēlies mūsu dēļ (2.Kor. 5:15). Viņš mūs iemīlēja un atdeva Sevi par mums (Ef.5:25). Un tagad mums ir jāpieķeras Viņam un jāmīl Viņš no visas sirds, kā līgava mīl līgavaini.

Ņemiet vērā, ka mēs esam iemīlētā līgava, bet ne sieva, šī vārda pilnajā nozīmē. Kā mēs redzam spilgtajā Vecās Derības stāstā par Īzaka laulībām (1.Mozus 24.n.), laulība bija jau spēkā un nesaraujama jau tad, kad notika saderināšanās, apmainoties ar dāvanām un noslēdzot laulības vienošanos.

Līgavas un līgavaiņa patiesās savienošanās brīdis, pašas kāzas, bija vēlāk, un starp šiem notikumiem (saderināšanās un kāzas), kā gadījumā ar Rebeku, atradās ilgstošs, bīstams ceļš cauri svešai zemei. Tā arī mēs – ticīgie, caur Dieva žēlastību jau tagad pilnībā un galīgi piederam Jēzum Kristum kā Jēra līgava, bet mēs vēl atrodamies ceļā pie Viņa, dzīvojam vēl šajā pasaulē, caur kuru norit mūsu ceļš sekojot Kristum līdz brīdim, kad mēs savienosimies ar Viņu. Viņš mums vēl šodien ir neredzams, par cik Viņš ir paaugstināts un sēž pie Tēva labās rokas Debesu Valstībā. Mēs Viņu mīlam, lai gan neesam Viņu redzējuši (1.Pēt. 1:8); mēs tiekam vadīti caur ticību, bet ne caur redzēšanu (2.Kor. 5:7). Jēra kāzas vēl ir priekšā kā brīnišķīga cerība.

Šeit, uz šīs zemes ceļa, līgavai ir jāpiemīt noteiktām īpašībām, kuras ir ļoti dārgas un svarīgas līgavainim, un tās ir – ticīgo šķīstība un nevainība. Daudziem tas ir sveši un nesaprotami, ka mēs savā sirdī nedrīkstam ierādīt pirmo vietu nevienam citam un nekam citam, kā tikai mūsu Debesu Līgavainim. Tas nozīmē zināmu atturēšanos no ikvienas uzmanības novēršanas un aptraipīšanās, no katra skatīšanās uz lietām, kas var traucēt mūsu attiecības ar Kristu. Tas nozīmē pilnīgu nodošanos Tam Kungam un beznosacījuma mīlestību uz Viņu; ka Viņš ir mūsu prieks, mūsu dzīves un domu cents, ka viss, kas mums pieder, ir veltīts Viņam. Tā ir Jāņa atklāsmes grāmatā (2:4) pieminētā “pirmā mīlestība” uz Kristu, kuru draudze Efezā atstāja, un vai arī mums nav jāatzīst, ka arī mēs esam to atstājuši?

Šāda uzvedība trešajā pantā tiek aprakstīta arī ar īpatnēju vārdu – vienkāršība Kristū. Ko nozīmē vienkāršība? Šeit ar to jāsaprot, ka mums ir prātā tikai viena lieta, tas ir – Kungs Jēzus un tas, kā mēs varam Viņam patikt un kā varam Viņam kalpot. Ar vienkāršību tāpat arī saprot šķīstu, neviltotu mīlestību, nodošanos bez aizspriedumiem un slēptiem motīviem, dzīvi Kristū saskaņā ar Viņa Vārdu, bez novirzīšanās caur pasaulīgu domāšanas veidu, mistiskām pievilšanām vai mīlestību uz pasauli. Pretstats vienkāršībai ir sadalīta sirds (Jēkaba ​​4:8), sirds, kas pārkāpj laulību ar pasauli un ar tās kārdinājumiem (arī intelektuālas un garīgas dabas kārdinājumiem – (Jēkaba ​​4:4)).

Mēs atrodamies vienkāršībā un šķīstībā, nevainīgā mīlestībā uz Jēzu, ja esam Viņā atraduši pilnīgu apmierinājumu un varam teikt: “Kad Tu esi mans, tad man nevajag ne debess, ne zemes!Psalmi 73:25 Šeit mums, vismaz daudziem no mums, un arī mani ieskaitot, ir jākrīt uz ceļiem un jāatzīstas: “Kungs Jēzu! Tādā vienkāršībā un mīlestībā es neatrodos! Es to jau sen esmu pazaudējis, vai arī, iespējams, man tā nekad vēl nav bijusi!” Bet tā tomēr ir Dieva mēraukla, Viņa mērķis mūsu sirdīs, un mums ir atļauts nožēlot grēkus un lūgt Tam Kungam: “Radi manī šo mīlestību un nodošanos, šo vienkāršību un šķīstību! Palīdzi man tiekties uz to, un pilnībā no jauna sekot Tev!” Kāda žēlastība, ka Viņa Vārds Efezas draudzei atklāj mums šo ceļu: “Tad nu pārdomā, no kā tu esi atkritis; atgriezies un dari pirmos darbus.Jāņa atkl. 2:5 Tas Kungs var mums dāvināt atkal no jauna šo šķīstību un uzticamību.

Vienkārša mīlestība uz mūsu Kungu un Glābēju ir priekšnosacījums, lai dzīvotu uzticīgi sekojot Kristum. Vienkāršība un šķīstība uz mūsu Kungu iet roku rokā ar paklausību Viņa Vārdam, kas mums ir atklāts Svētajos Rakstos. Tā, ļoti sapratīgi, pats Kungs mums runā:

Ja jūs paliekat Manos vārdos, jūs patiesi esat Mani mācekļi.Jāņa ev. 8:31

Ja jūs mīlat Mani, turiet Manas pavēles.Jāņa ev. 14:15

Būt uzticīgam Kristum nozīmē būt uzticīgam Viņa Vārdam. Šis Vārds ir ar visiem spēkiem jāīsteno mūsu dzīvē, neskatoties uz visām mūsu nepilnībām, un mums ir jāzemojas Viņa priekšā arī tad, kad mums ir sāpīgi un mums ir jāmirst, tieši tajā ir dzīve ar Kristu. Mīlestība uz Viņu ļauj mums viegli ziedot savus zemes “dārgumus” un mūsu apmierinātību ar sevi, un ļauj mums tiekties, lai Viņš būtu redzams mūsu dzīvē un varētu sasniegt Savu mērķi.

Uzticīga sekošana Kristum pastāv arī ticības vienkāršībā un šķīstībā, caur kuru mēs dzīvojam: “Es nenoliedzu Dieva žēlastību; jo, ja bauslībā ir taisnība, tad Kristus velti ir miris.” Gal. 2:21

Mēs dzīvojam vienkārši un pazemīgi uzticoties Tam Kungam un Viņa Vārdam, Viņa žēlastībai un Viņa apsolījumiem. Mēs nepaļaujamies uz cilvēku metodēm un nodrošinājumiem, mēs netiecamies pēc brīnišķīgām sajūtām un neparastiem pārdzīvojumiem, bet mēs ejam savu zemes ceļu, uzticīgi un tieši vēršot skatienus uz savu Ganu.

Vai mēs tā darām? Vai mēs ejam pa vienkāršas un uzticīgas sekošanas ceļu Kristum, pa līgavas ceļu pie sava līgavaiņa? Mani dārgie, vai ne šeit izpaužas mūsu neveiksmes, mūsu nepilnības, mūsu garīgais trūkums?

Nožēlosim grēkus arī šajās lietās, meklēsim To Kungu un lūgsim Viņu atjaunot mūsu domāšanu, izlabot mūsu sirdi un uzvedību, lai mēs varētu kalpotu Viņam par godu, lai mūsu dzīve būtu Viņam patīkama.

 

b) čūskas kārdinājums

(3. un 4. pants)

 

Mūsu teksta 3. pantā Dievs rāda mums, ka nevainīgai, šķīstai, vienkāršai mīlestībai uz To Kungu draud ne tikai mūsu patmīlīgā ticīgo vecā daba, bet tāpat arī citi ļoti bīstami kārdinājumi. Sātanam - ļaunajam un viltīgajam Dieva pretiniekam, izpirkto ticīgo vienkāršība un mīlestība uz savu Glābēju ir kā briesmīgs baļķis acī. Viņš, kurš pats sevi labprāt veido par dievu – par pielūgsmes un pagodinājuma objektu, izmēģina visu tādēļ, lai aizvilinātu ticīgos, iznīcinātu viņu mīlestību un nodošanos Tam Kungam, kārdinātu, sagrozītu domāšanu, lai viņi lauztu savu uzticēšanos Dievam.

Ienaidnieka mērķis ir panākt, lai kaut kas vai kaut kāds ticīgajiem kļūtu mīļāks un svarīgāks par Kristu. Viņš vēlas, tāpat kā savulaik Ievai, viņiem acu priekšā nolikt kaut ko vēl pievilcīgāku, lai ticīgie tam pieķertos ar savu sirdi un pārtrauktu būt paklausībā un pilnīgā padevībā Kristum.

Šis kaut kas “vēl pievilcīgākais” sastāv ne tikai no pasaulīgām baudām un materiālām priekšrocībām, bet arī no ārišķīgi izrādītām "garīgām" atziņām un jaunām "atklāsmēm", filozofiju un misticismu, kā arī neizsakāmiem spiritiskiem, garīgiem pārdzīvojumiem. Tas viss attiecas uz sātaniskiem kārdinošiem baudījumiem, ar kuriem viņš pavedina ticīgos.

Tādējādi mēs varam iezīmēt divus ienaidnieka paņēmienus (katrs no tiem vērsts uz atsevišķa ticīgā raksturu un vājībām), ar kuru palīdzību viņš ar pavedināšanu novirza ticīgos no patiesā ceļa:

 

1. paņēmiens. Vājos ticīgos, kuri nav pilnībā atbrīvojušies no pasaules, ienaidnieks pievilina ar mīlestību uz pasauli un sevis izpausmes vēlmju palīdzību. Ar televīzijas un citu plašsaziņas līdzekļu palīdzību, ar popmūzikas un rokmūzikas starpniecību viņš iesaista viņus šīs pasaules lietās, mudinot uz savtīgām baudām, karjeru, alkatību, neatturību un nešķīstību, lai viņi atvērtu savu garu šī laikmeta gara kārdinājumiem un nešķīstībai. Viņš kārdina viņus vienkārši neņemt vērā Dieva Vārdu un iet pa savu neticības un nepaklausības ceļu. Ar to viņš iesaista viņus smagos grēkos un pilnībā iznīcina viņu garīgo dzīvi. Dieva Vārds mūs par to nopietni brīdina:

Jēkaba vēstule 4:4 Laulības pārkāpēju cilts, vai jūs nezināt, ka šīs pasaules draudzība ir Dieva ienaidība? Kas nu gribētu būt pasaules draugs, tas nostājas par Dieva ienaidnieku.”

 

2. paņēmiens. Pārliecinātus ticīgos, kuros vēl nav salauzts lepnums un savtīgā patmīlība, viņš pavedina ar viltīgi sajauktu dievbijību un svētumu (kas ir riebīgi ārišķīga), ar "atklāsmēm un atziņām", kas iziet ārpus Dieva Vārda robežām. Ienaidnieks ved viņus uz farizejiski liekulīgu “svētumu”, izmantojot pašizdomātus dievkalpojumus un grēku nožēlas, gavēņus un garas lūgšanas, kuru pamatā ir patiesības izkropļojumi, kas maskēti ar svētulīgumu (jo glābšana ir vienīgi caur Dieva žēlastību un ticību). Misticisms un viltus pravietojumi, askētisms un viltus svēttapšanas centieni vienmēr ir piederējuši pie visbriesmīgākajām sātana lamatām. Izlasiet vēstulē Kolosiešiem 2:4-10, 16, 23.

Šādām lamatām bija galvenā loma apustuliskās sākuma draudzes atkrišanā no patiesības un tās pārtapšanā par mūsdienu katolisko Bābeles baznīcu, un šīs lamatas izpaužas arī neseno laiku kārdinājumos caur vasarsvētku kustību. Galu galā šī maldināšana ir saistīta ar garīgo netiklību, lai pavedinot atviltu ticīgos no patiesības pie sātaniskiem spēkiem un atklāsmēm, lai viņi nokļūtu attiecībās ar dēmoniem (1.Kor. 10:20) un sāktu cienīt dēmoniskas mācības (1.Tim. 4:1).

 

 

3. Harizmātiskā pievilšana 2. vēstules Korintiešiem 11:3-4 gaismā.

 4. pantā mēs atrodam galveno domu, ar kuru Dieva Gars mums atmasko sātana izmantotās stratēģijas paņēmienus, ar kuriem viņš savaldzina un pieviļ ticīgos un draudzes. Pāvils parāda, ka miesīgie korintieši bija atvērušies smalkai kristietības izkropļošanai, pieņemot jūdu viltus skolotājus, kuri vēlējās viņus aizvest prom no apustuļu dotās mācības. Kas tad šeit bija noticis?

Korintas pilsētas miesīgie ticīgie, viltus apustuļu iespaidoti, izveidoja grupas un kliķes un kļuva par Pāvila un viņa mācības pretiniekiem. Šiem viltīgajiem pavedinātājiem bija tik brīnišķīgs šarms un runāšanas spējas, tik iespaidīga ārišķīga dievbijība un spēks, ka Pāvils salīdzinājumā ar viņiem izskatījās nožēlojams un nicināms. Viņi ar savām viltus mācībām samaitāja lielāko daļu no draudzes un vismaz uz kādu laiku veda sev līdz.

Pāvils, Svēta Gara vadīts, atmasko šos cilvēkus un parāda mums, kā Dievs vērtē šo “pārāko dievbijību”:

2. Korintiešiem 11:13-14 “Jo tie ir viltus apustuļi un viltīgi strādnieki, izlikdamies par Kristus apustuļiem. Nav arī brīnums; jo pats sātans izliekas par gaismas eņģeli.”

Bet korintiešiem bija ļoti grūti ieraudzīt šo maldināšanu, un tikpat grūti tas ir arī daudziem ticīgajiem mūsdienās. Tieši tāpēc Dieva Gars atklāj sātana nodomus un viņa maldināšanas metodes draudzes vidū. Šie apgalvojumi ir ar ļoti pamatīgu nozīmi, un tie īpaši ir domāti beigu laiku ticīgajiem. Mēs vēlamies tos ļoti apzināti attiecināt uz harizmātisko kustību un ieraudzīt, kādā gaismā tie šo kustību izgaismo.

 

a) būtiskākās harizmātiskās kustības pazīmes: cits Jēzus – cits gars – cits evaņģēlijs.

 Kādā veidā sātans vēlējās novērst Korintas ticīgos no uzticīgas sekošanas Kristum? 4. pantā mēs atrodam trīs svarīgus sātana maldināšanas elementus: cits Jēzus, cits gars, cits evaņģēlijs. Tieši to pašu mēs šodien redzam visās vietās, kur darbojas ienaidnieka maldinājumi.

 

cits gars

 Es vēlos iesākt ar metodi, kas īpaši raksturīga harizmātiskajai kustībai - sātans apdāvina ticīgos ar citu garu, kuru viņi nav saņēmuši, kad kļuva ticīgie. Kādu tad garu ticīgie saņēma savas atgriešanās dienā? Dieva Svēto Garu, kuru saņem caur ticību uz Jēzu Kristu (Gal. 3:14)! Tāpat kā viņi caur Svēto Garu kļuva atdzimuši, tāpat viņi caur to pašu Garu tika kristīti Jēzus miesā (1.Kor. 12:13). Jāatzīmē, ka saskaņā ar Bībeles mācību viņi saņēma Svēto Garu kā personu, nevis kā "nedaudz" gara, kā bezpersonisku spēku (Jāņa ev. 7:39; 14:16-17). Tas nozīmē, ka Svētais Gars Savā pilnībā mājo viņos (Efez. 1:19), pat tad, kad viņi šo pilnību piedzīvo dažādos veidos, katrs atkarībā no savas staigāšanas Dieva priekšā un sava garīgā stāvokļa. Tas notiek arī ar mums, to māca Svētie Raksti!

Vasarsvētku un harizmātiskās kustības mācības pamatā ir tas, ka it kā ticīgie nesaņem vai vismaz nesaņem pilnībā Svēto Garu atdzimšanas laikā, un viņiem ir nepieciešama vēlāka "kristība garā", notikums, kas ir atšķirīgs no atdzimšanas, lai dzīvotu spēka pilnu garīgo dzīvi. Šī mācība ir meli! Viņi padara Dievu par meli, Kurš Svētajos Rakstos ir apsolījis ticīgajiem, ka viņi saņems Svēto Garu uzreiz pie atdzimšanas, jo bez Svētā Gara nav iespējams kļūt par Dieva bērnu (Rom. 8:9). Šī viltus mācība balstās uz atsevišķu Svēto Rakstu fragmentu patvaļīgu sagrozīšanu un nepareizu izskaidrojumu, kas ir pretrunā ar visu Svēto Rakstu Garu. Viņi sagroza arī dziļo un svarīgo patiesību, ka mēs, ticībā uzņemot Kristu, saņemam visu Dieva pilnību (Kol. 2:10) un tiekam svētīti ar katru garīgo svētību Debesīs (Efez. 1:3). Bībele neatstāj vietu "citai svētībai", caur kuru šī viltus mācība mēģina piesavināties Kristus pilnīgo izpirkšanas upuri.

Kādu tad garu ir saņēmuši harizmātiskās kustības sekotāji, ja viņi tiecas pēc šīs "kristības garā", pamatojoties uz savu viltus mācību? 2.Korintiešiem 11:4 mums sniedz atbildi – viņi ir saņēmuši citu garu, un tas pavisam skaidri nozīmē – dēmonisku, antikristīgu, no paša sātana izejošu garu. Mēs nevaram vēl saņemt Svēto Garu, ja mēs jau esam ticīgie. Dievs arī nedod Savu Garu tiem, kas sagroza Viņa Vārdu un dara Viņu par meli.

Šeit mēs nonākam pie garīgā kodola, pie galvenā jautājuma, kas arī nosaka vai nu mūsu pretošanās spēju, vai arī mūsu padošanos un krišanu šajā garīgajā cīņā. Tam ir milzīga nozīme, ka mēs nonākam pie atziņas, ka harizmātiskā kustība pēc savas mācības un garīgas prakses ir sveša, dēmoniska gara darbs.

Līdz pat brīdim, kamēr ticīgie neatpazīst visas šīs kustības garu, bet tikai nosoda kādus atsevišķus “mācītāju” izteikumus un atsevišķas garīgas prakses, tikmēr viņi nav pietiekoši pasargāti no sātana maldinošās ietekmes un galu galā tiks šīs kustības sagūstīti.

Tikai tad, kad mēs, pamatojoties uz Svētajiem Rakstiem, atpazīstam, ka šajā kustībā darbojas nevis Svētais Gars, bet beigu laiku melu gars (1.Jāņa 4:6), tikai tad mums pēkšņi kļūst pilnīgi skaidra šīs maldu kustības kopbilde, un notikumi, kurus iepriekš bija grūti izskaidrot, pēkšņi iegūst Biblisku izskaidrojumu. Bet tas ir iespējams tikai tad, kad ticīgie pārbauda šo garu, pamatojoties uz Rakstiem, un nevis uz savām jūtām un pieredzi. Un šī pārbaude galu galā mums ir pavēlēta:

1. Jāņa vēstule 4:1Mīļie, neticiet katram garam, bet pārbaudiet garus, vai viņi ir no Dieva, jo daudz viltus pravieši ir izgājuši pasaulē.”

 

Mēs tikai tad spēsim atpazīt šo garu, ja mums būs skaidrs, ka Dieva Gars nekad nedarbosies tādā veidā, ka runātu pretī Pats Sev un runātu pretī Svētajiem Rakstiem (Bībelei). Gars, kurš iemājo ticīgajā caur maldu mācību, nekad nevar būt Svēts Gars. Gars, kurš izsauc ģīboni (apziņas atslēgšanos), atbaidošu raustīšanos, rūkšanu un dzīvniecisku uzvedību, paškontroles zudumu un netikumīgu atkailināšanos, nekādā ziņā nevar būt Svēts Gars. Gars, kurš izsaka melīgus pravietojumus, kuri ir pretrunā ar Svētajiem Rakstiem, kā arī izrāda viltus brīnumus un nebiblisku spēka darbību, gars, kurš, piemēram, sieviešu kalpošanas jautājumā runā pilnīgi pretēji Bībeles mācībai, kas "svaida" viltus sludinātājas, viltus pravietes, viltus skolotājas, viltus apustules kalpošanai, nekad nevar būt Svētais Gars.

Šis maldu gars iedarbojas uz nenobriedušiem ticīgajiem, kurus tas savaldzina un apbur. Viņš darbojas savos sekotājos kā brīnišķīga ietekme, eiforisks prieks un spēks. Viņš vilina viņus ar maldinošiem solījumiem par augstākām atklāsmēm "tieši no Dieva troņa", pārākām atziņām un mistiski eksotiskām "tikšanās reizēm ar Dievu". Viņš apsola dzīvi pastāvīgā uzvarā un panākumos, spēkā un veselībā, labklājībā un pārpilnībā. Viņš žonglē meklētāju priekšā ar intensīvu "Dieva klātbūtni", Dieva pastāvīgu personīgu sarunu ar viņiem, dzīvi, kas pilna ar brīnumiem un neparastām atbildēm uz lūgšanām. Tomēr šī nebibliskā “augstā lidojuma” otrā puse daudzos gadījumos ir smaga depresija un bailes no garīgās nestabilitātes, un pārliecības par glābšanu zaudēšana.

 

cits Jēzus

 Šeit mēs nonākam pie nākošā Svēto Rakstu apgalvojuma, kas palīdzēs mums labāk izprast harizmātisko kustību. Sātans sludina šeit citu Jēzu, kurš atklājas jaunās atklāsmēs, nevis to Jēzu, kurš mums atklājas Bībelē. Ticīgie bieži runā: “Es vienkārši nespēju noticēt, ka melīgs gars var izsaukt tik daudz sajūsmas par Jēzu, tik daudz mīlestības un dedzīgas kalpošanas Jēzum. Tieši harizmātiem nu vajadzētu būt īstajam garam!" Biedējošais šajā gadījumā ir tieši tas, ka neapgaismotajiem bieži vien neizprotamā realitāte ir tieši tā, ka “Jēzus”, kuru harizmāti tik ļoti slavē un cildina, ir tieši šis cits "Jēzus", nevis tas Jēzus, kurš atklājas mums Svētajos Rakstos kā Kungs Jēzus Kristus. Harizmātiskās kustības propagandējošie sludinātāji dažkārt diezgan atklāti saka: “Ziniet, tas “Jēzus”, kuru es iepazinu, atšķiras no svēto un vaimanātāju Jēzus. Viņš ir kolorīts un fantāziju pilns, viņš ir jokdaris. Viņš pieņem tevi tādu, kāds tu esi. Viņš vēlas, lai tev viss būtu labi, lai tu gūtu panākumus. Viņš padarīs tevi stipru un dāvās tev foršu, aizraujošu dzīvi!"

Šis "Jēzus" vīzijās un vēstījumos sludina viltus mācības savā vārdā, vai tā būtu gara izliešana pār visiem beigu laikos, vai labklājība un veiksme. Tāpat arī drūmus draudu vēstījumus, kuri jebkurā gadījumā ir pretrunā ar Svētajiem Rakstiem. Šis "cits Jēzus" nostājas starp ticīgajiem, kuri tic īstajam Jēzum, starp viņiem un viņu patieso Kungu; viņš pieviļ un maldina viņus, un aizved viņus viltus garīguma slavēšanas rituālos harizmātiskajās sapulcēs.

"Jēzus", kurš šajā kustībā caur viltus atklāsmēm, vīzijām un vēstījumiem padara sevi par pielūgsmes un slavināšanas objektu, ir sātana viltojums.

Diemžēl mums nav dots tik daudz vietas, lai aprakstītu šeit daudzos piemērus, bet es vēlētos atstāstīt vienu redzējumu, kuru saņēma viens no pazīstamākajiem amerikāņu harizmātiem Merlins Karoters (Merlin Carothers), un to izklāstījis savā grāmatā "Es vienmēr meklēju piedzīvojumus":

“Pēkšņi es garā ieraudzīju Jēzu, kurš nometās ceļos manā priekšā. Viņš satvēra manas kājas savās rokās un nolika galvu man uz ceļiem. Viņš teica: "Es negribu tevi izmantot, bet es gribu, lai tu izmanto mani."” (47. lpp., 1. pielikums)

Taču ikvienam nopietnam ticīgajam uzreiz kļūst skaidrs, ka šis "Jēzus", kas parādījās Karoteram, nekādā gadījumā nevar būt paaugstinātais, pagodinātais Dieva Dēls, ķēniņu Ķēniņš, Kuru redzēja Jānis un krita pie Viņa kājām kā miris (Jāņa atkl. 1:9-20). Šis "Jēzus" nav nekas cits kā spiritisks viltojums, zaimojoša imitācija, tīrā krāpšana!

 

cits evaņģēlijs

 Līdz ar to, tas ir gluži dabiski, ka harizmātiskajās kustībās, kur pastāvīgi darbojas ļaunais gars, tiek sludināts “cits evaņģēlijs” (cita mācība, cita vēsts). Mērenās harizmātiskajās aprindās vēl var dzirdēt biblisko evaņģēlija mācību, bet tur, kur darbojas šis ļaunais gars, vienmēr parādās rūgti augļi - izkropļots, sagrozīts, citāds evaņģēlijs.

Klasiskajās vasarsvētku draudzēs mācības sagrozīšana notiek citādāk nekā harizmātiskajās draudzēs. Klasisko vasarsvētku "cits evaņģēlijs" sagroza Bībeles evaņģēliju caur to, ka pestīšanu no Dieva žēlastības un tikai caur ticību sajauc ar pestīšanu caur darbiem, tādējādi aptumšojot Jēzus Kristus pilnīgo upuri, un tiek noliegta Viņa pestīšanas pilnība. Šādās grupās pestīšanas pārliecība tiek padarīta daudzkārtīgi atkarīga no aizvietojošiem darbiem un subjektīviem pārdzīvojumiem.

Harizmātiskajās grupās "citam evaņģēlijam" ir atklāti nebībelisks uzsvars. Tur vispār netiek pieminēts grēcinieka pazušanas stāvoklis un mūžīgā bojāeja bez Kristus. Gluži pretēji, harizmāti sludina Jēzu kā palīgu, spēka avotu, problēmu risinātāju, pie kura var nākt pēc dziedināšanas, panākumiem, piepildītas dzīves un reliģiska apmierinājuma. Bibliskā grēku nožēla tiek aizstāta ar vienkāršu rokas pacelšanu (kā piekrišanas zīmi sekot Jēzum), un tad ar roku uzlikšanu "jaunatgrieztajam", lai viņš saņemtu garu; šādas prakses auglis ir daudzu cilvēku liekulīga grēku nožēla, kuri nekad nav piedzīvojuši patiesu atdzimšanu, par cik viņi nekad nav dzirdējuši Bībeles patiesību par krustu.

Tas tomēr nenozīmē, ka visi šo kustību sekotāji - visi ir sātana kalpi un nav atgriezušies no grēkiem. Nē, daudzi no viņiem patiešām ir Dieva bērni, tomēr ienaidnieka nomaldināti un ļaunā gara vadīti, kurš iznīcina viņu ticības dzīvi, novēršot viņu uzmanību no skaidriem norādījumiem uz to Kungu, un rada garīgu piesārņojumu un sadraudzību ar dēmoniem. Viņiem ir Svētais Gars, kas viņu dzīvē ir ļoti apbēdināts un apslāpēts, jo viņi seko viltus garam.

Tas, ka ticīgie var saņemt citu garu, 2. Korintiešiem 11:4 ir skaidri norādīts; tā tas arī notika Korintas draudzē. Šie pieviltie ticīgie, pēc manas izpratnes par Svētajiem Rakstiem, nezaudē savu pestīšanu, bet viņi zaudē savu atalgojumu, un viņiem nāksies redzēt, kā tas Kungs Savā tiesā sadedzinās un noraidīs lielu daļu no viņu dzīves.

Tomēr attiecībā uz šo kustību vadītājiem, kuri sevi sauc par mācītājiem, apustuļiem un praviešiem, mums ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Saskaņā ar Svētajiem Rakstiem visi viltus mācītāji, viltus apustuļi un viltus pravieši ir neatdzimuši sātana darbarīki, un viņu gals ir bojāeja.

 

b) harizmātiskās kustības Biblisks izvērtējums

 Dažiem kristiešiem šis viedoklis, ka harizmātiskā kustība ir dēmoniska gara darbs, šķiet pārāk skarbs. Tas galvenokārt izriet no tā, ka mēs neizprotam beigu laiku būtību un tā nopietno bīstamību draudzēm. Mēs esam pieraduši vērtēt notikumus, kuri notiek draudzēs, un laiku, kurā dzīvojam, pēc cilvēciskām mērauklām, un neļaut skaidrajiem, nepārprotamajiem Bībeles kritērijiem neierobežoti darboties mūsu dzīvē.

Ja mēs rūpīgi pētām, ko Svētie Raksti māca par beigu laikiem, kuros mēs jau tagad dzīvojam, mēs skaidri saredzēsim, ka brīdinājumiem par sātaniskām pievilšanām ir ierādīta nozīmīga vieta. Ja Bībelei ir taisnība, tad mums ir jārēķinās, ka šādas pievilšanas var parādīties mūsu vidū, un jābūt gataviem tām pretoties.

Kad mācekļi jautāja Tam Kungam par beigu laiku un Kristus otrās atnākšanas pazīmēm, Viņa pirmie vārdi bija:

Marka ev. 13:5b-6 “Pielūkojiet, ka neviens jūs nepieviļ. Jo daudzi nāks Manā Vārdā, sacīdami: Es tas esmu; un daudzus pievils.”

Šī pievilšana norāda ne tikai uz jūdu tautas atlikuma stāvokli antikristīgā laikā, bet arī uz draudzes laiku pirms tam un draudzes paņemšanas laiku.

Tādā veidā apustulis Jānis brīdina par viltus praviešiem (1.Jāņa 4:1) un apustulis Pēteris par viltus mācībām draudzē (2.Pētera 2. un Jūdas vēstule). Apustulis Pāvils savā atvadu runā Efezas draudzes vecajiem (Ap.d. 20:29-30) runā par maldinātāju rašanos, tāpat arī daudzviet savās vēstulēs brīdina par viltus mācītāju ietekmi draudzēs (2. Kor. 11:2-4; Rom. 16:17-18; Filip. 3:17-19; Kol. 2:1; 1. Tim. 4:1-3; 6:3-10; 2. Tim. 2:16; 3:9; 4:1-5; Titam 1:10-16).

Ja mēs par pamatu ņemam Svētos Rakstus, tad mums ir jārēķinās, ka draudzēs parādīsies šāda maldinātāju kustība, kas izpaudīsies viltus pravietojumos un viltus brīnumos. Šī kustība saskaņā ar Mateja 7:22-23 ir raksturota šādi:

“Daudzi uz Mani sacīs tanī dienā: Kungs! Kungs! Vai mēs Tavā Vārdā neesam nākošas lietas sludinājuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam velnus izdzinuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam daudz brīnumu darījuši? Un tad Es tiem apliecināšu: Es jūs nekad neesmu pazinis; eita nost no Manis, jūs ļauna darītāji.”

Kur mēs vēl atrodam tādu beigu laiku kustību, kurā Jēzus vārdā tiek izplatītas atklāsmes, tiek izdzīti dēmoni un tiek darīti “lieli brīnumi”? Katrs sapratīgs vērotājs pats sev var atbildēt uz šo jautājumu.

Svēto Rakstu gaismā vasarsvētku kustības parādīšanās 20. gadsimta sākumā nav nekas cits kā Dieva sods pār beigu laiku draudzi. Gars, kurš tad tika izliets, ir antikristus gars. Šīs kustības parādīšanās iezīmē 18. un 19. gadsimta atmodu beigas un 20. gadsimta pieaugošas garīgās atkrišanas sākumu. Tiem, kas pārzina Bībeli, tas nav pārsteidzoši un neticami, jo vai tad jūs nezināt, ka "noliktais laiks ir klāt, ka sods sākas pie Dieva nama." (1.Pēt. 4:17). Jau Vecās Derības laikā Dievs izlēja viltus garu uz Savu neticīgo tautu, kura sekas biedējoši atgādina vasarsvētku kustības darbību līdz pat “Toronto svētībai” - garīgam reibumam un zaimojošai ekstāzei:

Jesaja 29:9-11 “Sastingstiet un kļūstiet kā apmāti, apžilbstiet un kļūstiet akli! Tie ir piedzērušies, bet ne no vīna; tie grīļojas, bet ne no stipra dzēriena. Jo Tas Kungs ir izlējis pār jums dziļa miega garu un aizdarījis jūsu acis - praviešus, un aptumšojis jūsu galvas - redzētājus. Tā jums visa atklāsme kļuvusi kā aizzīmogotas grāmatas vārdi, ko sniedz lasīt pratējam un saka: lasi to! Un viņš atbild: es nevaru to lasīt, jo tā ir aizzīmogota!”

Salīdziniet ar: Jesajas 28:7-13; 2. Laiku 18:18-22; Jesajas 19:14.

Tā nav nejaušība, ka harizmātiskās kustības otrais stūrakmens ir tieši mācība par gara izliešanos uz visu miesu beigu laikā, ka visa cilvēce pievērsīsies Kristum. Bet tas taču ir dziļā pretrunā ar Svētajiem Rakstiem! Gluži pretēji tūkstošiem viltus praviešu, kuri jau vairāk kā 100 gadus sludina milzīgas atmodas atnākšanu visā pasaulē un gara izliešanos pār visu miesu, patiesais pravietiskais Vārds runā, ka pēdējos laikos notiks masveidīga atkrišana no ticības (1.Tim. 4:1; 2.Tim. 2:3), būs kārdinājumu un bezlikumības laiks (Mt. 24:4-5; 24:11-12), kad ļaunums nogatavosies Dieva sodam, gluži kā Noasa un Sodomas laikā (Mateja 24:37; Lūkas 17:28-34).

Mācība par Gara izliešanos uz visu miesu pēdējās dienās balstās uz Joēla pravietojuma izkropļotu skaidrojumu, kas attiecas uz pēdējo dienu (beigu laiku) Izraēlu, kas uzmanīgam lasītājam ir skaidri redzams no visa teksta kopdomas. Tas gars, kurš radīja šo mācību, un tika izliets uz maldinošām, fanātiski pārspīlētām cerībām, pats ir melu gars.

Tā nav nejauša sagadīšanās, ka šī maldīšanās pirmkārt ietekmēja pārspīlētās atmodas kustības, kuras ar savu mācību par “tīru sirdi” (ticīgā cilvēka absolūts svētums un bezgrēcīga pilnība), padara Dievu par meli:

1. Jāņa v. 1:10 “Ja sakām, ka neesam grēkojuši, tad darām Viņu par meli, un Viņa vārdi nemājo mūsos.”

Tāpēc nevajadzētu brīnīties, ka šī spēcīgā maldu kustība, pēc tam, kad tā 60 gadus nespēja iegūt spēku patiesi ticīgu kristiešu pretestības dēļ, tagad ir izlējusies harizmātiskajā kustībā atkritušajās un liberālo teologu “ieraudzētajās” lielajās baznīcās. Un, lūk, tagad, šīs kustības trešajā vilnī, ir inficējušās arī evaņģēliskās draudzes, kuras iepriekš bija vairāk vai mazāk uzticīgas Bībelei, un tas runā par pieaugošo neuzticību Bībelei un Bibliskas ticības un mācības vājināšanos, bet nekādā veidā tas nav pierādījums šīs "garīgās kustības" "dievišķai" izcelsmei.

Vācijā gadu desmitiem darbojās "Berlīnes deklarācija", kuru uzrakstīja Bībelei uzticīgi, nopietni ticīgie,  un kura darbojās kā aizsargdambis pret beigu laiku viltus mācībām. Taču tagad arī šis aizsargdambis ir nojaukts, un pievilšanas vilnis neaizkavēti traucas “Alianses”, “Sadraudzības kustības” un citu evaņģēlisko draudžu aprindās, bet “brīvās baptistu draudzes”, metodistu draudzes un “brīvās evaņģēliskās draudzes” aprindas jau pirms tam pie sevis pacieta harizmātisko “ierūgušo mīklu”, bet dažreiz pat paši to gatavoja.

Pie tam, bieži vien "labos", "mērenos" harizmātus cenšas bez apšaubīšanas pasniegt tā, it kā spējīgus uz sadarbību, pa to laiku uzmanīgi ietur distanci no ekstrēmām grupām. Protams, ka pastāv lielas un būtiskas atšķirības starp vasarsvētku kustību un harizmātisko kustību. Mērenās grupās nevarēs novērot daudz pārmērības, un viņi pat neuzturēs sadraudzību ar daudziem ekstrēmiem cilvēkiem, taču tas nenozīmē, ka tāpēc viņi nav garīgi bīstami, vai ka ar viņiem var veidot garīgu sadraudzību. Tomēr šīs kustības viltus gars visās vietās ir viens un tas pats, kā par to liecina arī visi harizmāti. Un kā redzams "mērenās", "nebīstamās" harizmātu aprindas bibliski ticīgajiem rada vairāk pievilšanas nekā ekstremāļi. Visur, kur ir viltus gars, tur ir arī garīga maldīšanās un apgānīšanās.

 

c) harizmātiskās kustības pravietiskā nākotne

 Un vēl kāds pēdējais vārds ir jāsaka par šo kustību. Tas attiecas uz šīs kustības nākotnes perspektīvu saskaņā ar Svētajiem Rakstiem. Harizmātu lielie panākumi ieved maldināšanā vienu vai otru ticīgo, ja viņš apzināti netur acu priekšā nopietnus beigu laika pravietojumus. Tieši šis masveidīgais pieaugums ir pierādījums tam, ka šī kustība ir bezdievīga, jā, pret Dievu! Laikā, kad antikristus gars aizvien vairāk sagatavo pagānu tautas ar viltus pravietojumiem un viltus brīnumiem, kuri gatavo antikristum ceļu, mums nevajadzētu brīnīties, ka šī viltus pravietojumu un viltus brīnumu kustība uzņem apgriezienus un tik ievērojami palielinās.

Mēs dzīvojam tādā laikā, kad Jāņa atklāsmes grāmatas 17. un 18. nodaļā aprakstītā Bābeles netikles nobriešana un veidošanās notiek biedējošā ātrumā. Bābeles netikle Bībeles pravietiskajā valodā ataino no Kristus atkritušo nominālo (formālo) kristietību, īpaši katoļu baznīcu, kuras maldinošais vadošais spēks izpaužas strauji pieaugošā formālo kristiešu apvienošanā vienā vienotā vispasaules baznīcā. Visi nopietnie, Dieva Vārdam uzticīgie kristieši gadu desmitiem ir noraidījuši ekumēnisko kustību ar tās centieniem panākt visu nominālo kristiešu vienotību visā pasaulē kā kaut ko bīstamu un antikristīgu.

Mūsu dienās mēs piedzīvojam arī to, ka tiekšanās pēc vienotas kristietības izveidošanas Romas katoļu baznīcas vadībā ir ārkārtīgi pastiprinājusies un ieguvusi jau taustāmus apveidus. Protestantu baznīcas ir atstājušas reformācijas pamatus un ir gatavas atkāpties no patiesas Bibliskas ticības un pastiprina savus centienus apvienoties ar Romu, kas iznīcina reformāciju un padara iespējamu Babilonas netikles pasaules varas izveidošanu. Vienlaikus ar to pieaug tā dēvēto "evaņģēlisko" aprindu balsis, kas atbalsta kopīgu darbu ar katoļu baznīcu, piemēram, "Pro Christ" (Vācijā) un citas evaņģēliskās aktivitātes.

Šajā satraucošajā notikumu attīstībā galveno lomu spēlē plaukstošā harizmātiskā kustība. Tajā ir vairāk nekā 50% Romas katoļu. Daudzi simti tūkstošu katoļu, starp viņiem arī no bīskapiem un kardināliem līdz pāvesta praviešiem, pieder atjaunotajai katoļu harizmātiskajai kustībai, kas atrodas pāvesta aizsardzībā.

Katoļu harizmātus, kuri apzināti atbalsta visas katoļu baznīcas viltus mācības, iesākot ar eiharistiju un beidzot ar Marijas godināšanu un svēto godināšanu, evaņģēliskās kustības harizmāti atzīst viņus par patiesiem brāļiem un māsām ticībā, jo arī viņi ir saņēmuši "gara kristību" un praktizē tās pašas viltus "harizmas", ko arī viņi. Tāpat arī jezuīti - visu patiesi ticīgo rūdītākie ienaidnieki, pēkšņi kļūst par "brāļiem Kristū", ar kuriem harizmātiskās kustības līderi sadarbojas ciešās, uzticības pilnās attiecībās.

Caur šo atklājas pārliecinošs pierādījums viltus gara patiesajai būtībai, kas vada šo kustību. Patiesais Svētais Gars reformācijas laikā izveda daudzus ticīgos no katoļu baznīcas antikristīgajiem maldiem un bieži deva viņiem spēku apliecināt savu ticību izglābšanai tikai caur Jēzu Kristu ar savām asinīm un dzīvību. Kā gan tas pats Dieva Gars tagad varētu apvienot ticīgos, lai tie sadarbotos ar šo maldu baznīcu? Vai tas ir iespējams, ka simtiem tūkstošu cilvēku tika uzskatāmi kristīti ar Svēto Garu, un turpinātu pielūgt Mariju un svētos kā starpniekus un piedalīties briesmīgajā upurēšanā elkiem, kas ir eiharistija? Vai Svētais Gars varētu aizvest kristiešus uz ekumēnisko kustību un Bābeles netikli? Nekad!

“Ekumēniskā Pasaules Baznīcu padome” jau daudzus gadus ir atbalstījusi un atzinīgi vērtējusi harizmātisko kustību, jo tā uzskatīja šo kustību par svarīgu savienojošo posmu evaņģēlisko kristiešu un katoļu apvienošanā, izmantojot kopīgu pieredzi un noraidot visus jautājumus, kas viņus šķeļ harizmātiskajā mācībā. Galvenās organizācijas, tādas kā, piemēram, “Jaunatne ar misiju”, daudzus gadus cieši un uzticami sadarbojas ar katoļu baznīcu un mudina visus katoļus palikt uzticīgiem savai baznīcai. Arvien skaļāk skanēs harizmātiskie aicinājumi "atkal apvienot Kristus miesu", ieplūstot katoļu Baznīcā, un "dziedinot šķelšanās brūces". Kādā harizmātiskās kustības kongresā pirms dažiem gadiem galvenā loma bija piešķirta katoļu harizmātiskās kustības pāvesta sludinātājam Kantalamessa. (Ranjero Kantalamessa - Raniero Cantalamessa).

Tādējādi mēs redzam, ka beigu laika harizmātiskās kustības nozīme ir radīt svarīgus priekšnoteikumus protestantu un evaņģēlisko kristiešu apvienošanai ekumeniskajā kustībā un ar to galu galā izveidot Babilonas netikli.

Ikvienam, kurš atrodas šī maldu gara veidotajā miglā un apstulbinājumā, nav pietiekoši modrības un sapratīguma, lai pretotos ievilkšanai ekumēniskajā kustībā un Babilonas netiklē.

Subjektīvā misticisma un jutekliskās orientācijas viļņi izskalo visus ticības un Svēto Rakstu pamatus tajos, kas tiem atveras, un izdzēš visas atšķirības starp gaismu un tumsu, Biblisko draudzi un Babilonas netikli. Harizmātiskās kustības viltus pravietojumi un viltus brīnumi, kas ir aprakuši Svēto Rakstu vienīgo autoritāti, un paaugstinājuši citus atklāsmes avotus līdz visaugstākajām līmenim, galu galā kalpo tam, lai sagatavotu antikrista atnākšanu, kurš šos viltus pravietojumus un viltus brīnumus attīstīs līdz visaugstākajam punktam (2.Tim. 2:9-12; Jāņa atkl. 13.n).

 

 

4. Uzticīgo atlikuma ceļš beigu laika kārdinājumos.

Ja mēs sapratīgi paskatāmies uz mūsu laikmeta attīstību Dieva Vārda gaismā, tad varam teikt - mēs patiešām dzīvojam briesmīgā laikā (2.Tim.3:1)! Taču tam nevajadzētu mūs izbiedēt vai mudināt uz atkāpšanos. Ja mēs rūpīgi izskatīsim Dieva Vārda izteikumus par beigu laikiem, mēs redzēsim, ka Dievs jau arī paredzēja šo briesmīgo attīstību.

Tas ir nepieciešami un neizbēgami, ka nāk viltus pravietojumi un kārdinājumi, ka pieaug atkāpšanās no ticības, ka ievilkšana ekumēniskajā kustībā pastiprinās un aizrauj sev līdzi. Bet Dieva Vārds atkal un atkal skaidri norāda, ka Dievs patur Sev uzticamu atlikumu, ka Viņš joprojām dod žēlastību staigāt uzticamības ceļu un palikt kopā ar Viņu līdz Viņa atnākšanai un draudzes paņemšanai. Tieši 1. un 2. vēstulēs Timotejam mēs atrodam daudz vērtīgu Dieva iedrošinājumu un norādījumu uzticīgajiem ticīgajiem, kuri vēlas kalpot Tam Kungam arī plaukstošas atkrišanas un kārdinājumu laikā. Mums šīs vēstules ir jāpēta atkal un atkal no jauna un jāpielieto tās savai sirdij!

1. Tim. 6:11-12 “Bet tu, Dieva cilvēks, bēdz no šīm lietām: dzenies pēc taisnības, dievbijības, ticības, mīlestības, pacietības, lēnprātības, cīnies labo ticības cīņu, satver mūžīgo dzīvību, uz ko tu esi aicināts, pats apliecinādams labo liecību daudzu liecinieku priekšā.”

Tādējādi mūsu laika nopietnajām norisēm vajadzētu pamudināt mūs būt modriem, vairāk censties meklēt to Kungu, cieši turēties pie Viņa un vēl uzticīgāk sekot Viņam. Kopā ar Viņu mēs atradīsim spēku un žēlastību, lai uzvarētu un pasargātu sevi no pēdējo laiku kārdinājumiem. Ja mēs atzīstam un saprotam, ka atkrišanas no ticības pamatā atrodas nenopietna, paviegla grēku nožēla, nepareiza saprašana par mūsu samaitātību un pazušanas stāvokli, akūts dievbijības trūkums un nodošanās Kristum trūkums, sevis mīlestība un novirzīšanās no Dieva Vārda kā vienīgās autoritātes, tad mēs apzinīgi varam censties likt skaidru un stingru pamatu mūsu ticības dzīvei.

Ko mēs kā ticīgie, kā vietējā draudze varam konkrēti darīt, lai īstenotu uzticīgu sekošanu Kristum un tajā nostiprinātos? Es gribētu minēt trīs punktus:

 

a) saglabāt un attīstīt veselīgu ticības dzīvi un veselīgu mācību.

** Tas iesākas ar to, ka mēs pasludinām Bībeles evaņģēliju, vārdu par Krustu bez saīsinājumiem un pilnīgā skaidrībā: pilnīgi pazudis grēcīgs cilvēks atrodas zem Dieva lāsta un Dieva dusmām, bet glābšana ir vienīgi no žēlastības, caur ticību pilnīgajam Jēzus Kristus upurim par mūsu grēkiem. Jēzus Kristus kā Kunga un Glābēja uzņemšana no visas sirds, skaidra un dzīva apziņa par savu samaitātību, par Dieva žēlastību un Jēzus Kristus pilnīgo atpestīšanas darbu ir svarīgi pamati uzticīgas sekošanas ceļā un aizsardzībā no kārdinājumiem.

** Būtiskākie priekšnoteikumi uzticīgas sekošanas ceļā ir arī patiesa dievbijība un pareiza izpratne par Dieva svētumu, pareiza Dieva pielūgšana, un pareizs sirds stāvoklis attiecībā uz Kungu Jēzu Kristu un Debesu Tēvu. Uz to arī uzmanību vērš pravietiskie vēstījumi par beigu laikiem (1.-2.Timotejam, Titam, 2.Pētera).

Salamana pam. 1:7 “Bijība Tā Kunga priekšā ir atziņas sākums. Ģeķi (muļķi) nonievā gudrību un pamācību.”

Ja mēs pieļausim, ka ticīgais ieņem pavieglu, necienīgu, izlaidīgu nostāju pret savu Kungu, tad tas ir tikai neilga laika jautājums, līdz viņš atkāpsies no uzticīgas sekošanas Kristum. Patiesa mīlestība un nodošanās tam Kungam vienmēr ir saistīta ar garīgu godbijību, un tieši šeit ienaidnieks īpaši uzbrūk, lai sabojātu ticīgā apziņu, un ne tikai harizmātiskajā kustībā, bet jebkur. Lai to panāktu, ienaidnieks izmanto humoristiskus sludinātājus, kuriem nav dievbijības un zaimojošas automašīnu uzlīmes, piemēram, "Bībeles joki" vai "teātra ainas", caur kurām viņi zaimo un apkauno Godības Kungu. No tā visa mums ir jānorobežojas.

** Ar dievbijību ir saistīta arī godbijība pret iedvesmoto Dieva Vārdu un apzināta paklausība šim Vārdam.

Kur Bībele netiek godāta kā Dieva Vārds, kā pilnīga un nekļūdīga Dieva atklāsme, bet gan, kā tas ir pieņemts daudzās evaņģēliskās aprindās mūsdienās, kā tāda, kas satur tikai kaut ko no Dieva Vārda, tur atkrišana no ticības un uzticamības jau ir ieprogrammēta. Tas pats notiek, ja mēs joprojām pieņemam Rakstus kā autoritāti, tomēr savā dzīvē mēs apzināti Tiem nepaklausām. Mūsdienās tas ir ļoti izplatīti, piemēram, sieviešu kalpošanas jautājumos, laulības šķiršanas un dzīves stila jautājumos. Tur, kur Svētie Raksti tiek nostumti malā, tur Viņu vietu ieņem cilvēka paša griba, un durvis tiek atvērtas beigu laiku pievilšanām! Ne velti otrajā vēstulē Tesaloniķiešiem tiek vērsta uzmanību uz šīm nopietnajām sekām:

2. Tesaloniķiešiem 2:11-12 “Tāpēc Dievs tagad sūta tiem maldu varu, ka tie sāk ticēt meliem, tā ka sodā krīt visi, kas nav ticējuši patiesībai, bet vairāk mīlējuši netaisnību.”

Šo tekstu var attiecināt arī uz nepaklausīgiem ticīgajiem. Bet šis teksts ir arī Bībeles izskaidrojums tam, kāpēc tik daudzi Dieva bērni iekrīt harizmātiskās mācības pievilšanā!

** Nobeigumā es uzsvēršu veselīgas mācības nozīmi. Nav iespējama īsti veselīga dievbijība bez veselīgas mācības. Bībelē pamatota, uz Svēto Rakstu vietām balstīta mācība (citu starpā tādi jautājumi, kā, piemēram, atšķirības starp Izraēla laiku, Draudzes laiku un Tūkstošgadu miera valstību) ir nenovērtējams dārgums gan katram ticīgajam, gan visai draudzei. Tāda mācība var pasargāt no maldu mācībām, vienpusējības un kļūdām, kā arī padarīt iespējamas labas un dziļas attiecības ar Kristu un nodrošināt garīgu izaugsmi.

Tādēļ mums vajadzētu īpaši augstu vērtēt veselīgu mācību un būt pateicīgiem Dievam par to, ka Viņš mums to uzticējis. Mums ir centīgi jāstudē Dieva Vārds, un Tam jāpakļauj sava personīgā dzīve. Nopietnos gadījumos mums tas maz ko palīdzēs, ja mums šis Vārds būs tikai dažos iegaumētos Bībeles tekstos un citu cilvēku domu formulējumos. Tieši jaunajiem ticīgajiem vajadzētu augt pareizā mācībā, studēt Bībeli, jo šāds pamats Dieva Vārdā ir nenovērtējams aizsargs pret beigu laiku maldinājumiem, tomēr arī vislabākā mācība nepalīdzēs, ja tā nebūs saistīta ar praktisku dievbijību un personīgu sekošanu Kristum!

** Praktiskajā ticības dzīvē mums vajadzētu īpaši pievērst uzmanību tam, ka tieši Dieva Vārds dod mums pamatojumu, nevis jūtas un subjektīvās domas. Mums ir jānoraida jebkāda tieksme orientēties uz piedzīvojumiem un pieredzi, mūziku un nenoteiktībām:

2.Korintiešiem 5:7 “Jo mēs dzīvojam ticībā, ne skatīšanā.”

Mums apzināti jāmāca un jāpraktizē bibliskais Kristus ceļš un jācīnās pret visāda veida sevis apliecināšanas un patmīlības izpausmēm. Romiešiem 6.n un Galatiešiem 2:20 atrodamai mācībai ir jābūt redzamai un izdzīvotai mūsos:

Galatiešiem 2:20 “Līdz ar Kristu esmu krustā sists, bet nu nedzīvoju es, bet manī dzīvo Kristus; bet, cik es tagad dzīvoju miesā, es dzīvoju ticībā uz Dieva Dēlu, kas mani ir mīlējis un nodevies par mani.”

Ja cilvēks un viņa vajadzības šodien tiek noliktas gan personīgās dzīves, gan draudzes dzīves centrā, tad mums ir apzināti jāuzsver, ka Kristus un Viņa Vārds paliek mūsu dzīves un draudzes centrā.

 

b) cīņa par mums uzticēto ticību un garīgie paskaidrojumi par sadursmēm ar beigu laika maldu mācībām.

Tas tomēr būtu maldinošs secinājums tā domāt, ka rūpes par veselīgu mācību un ticības dzīvi jau pašas par sevi ir pietiekams pamats uzticīgai sekošanai Kristum beigu laikos. Tas ir galvenais, taču mums jāpiebilst, ka ir nepieciešama arī mērķtiecīga cīņa pret jaunāko laiku viltus mācībām, skaidri atmaskojot to būtību. Svētie Raksti mums to arī norāda Jūdas vēstules 3. pantā:

Jūdas 1:3 “Mīļie, tā kā man ļoti rūpēja jums rakstīt par mūsu kopējo pestīšanu, tad sirds mani spieda jūs pamācīt šinī rakstā turpināt cīņu par to ticību, kas svētiem reiz uzticēta.”

** Tas nozīmē, ka mums savās draudzēs ir skaidri jāmāca, kādēļ beigu laiku kustības ir viltus gara pievilšana, pretnostatot maldu mācību un veselīgu ticību, kas pamatojas uz Dieva Vārdu, tādos jautājumos kā Gara izliešanās pār visu miesu, gara kristība, dziedināšanas, zīmes un brīnumi, jaunu zīmju un atklāsmju skaidrošana (1. Korintiešiem 13:8-13), viltus pielūgsme un patiesa pielūgsme utt.

** Tas nozīmē, ka papildus tam visam mēs ieņemsim biblisku nostāju būtiskajos jautājumos, kas saistīti ar novirzīšanos no ticības, un atmetīsim visu, kas ir viltots. Tieši tur, kur ienaidnieks īpaši uzbrūk Bībelei uzticīgiem principiem, mums ir atklāti jāiejaucas un jāmāca skaidra patiesība no Svētajiem Rakstiem un jādara tā zināma brāļiem un māsām. Tas sākas ar tādiem reformācijas pamatprincipiem kā: taisnošana tikai caur ticību Jēzus Kristus upurim un atteikšanās no katoļu baznīcas antikristīgās mācības par pestīšanu un sakramentiem (šajā jomā vispār ir samuļļātas visas patiesības par glābšanu). Ļoti svarīgs ir arī biblisks izvērtējums par ekumēnisko kustību un Babilonas netikli, un kā pretstats tam uzticīgo atlikuma ceļš laikā pirms Kristus otrās atnākšanas. Tāpat arī izšķiroši svarīgi ir strīdīgos ticības praktiskās dzīves jautājumos ieņemt skaidru nostāju, īpaši sarunāties ar tām ļaužu grupām, uz kurām ienaidnieks savā kārdināšanas un pievilšanas darbā tēmē visvairāk. Tas rāda to, ka jauniešus draudzēs daudz vairāk ietekmē harizmātu maldīgās mācības, un tieši jaunieši visbiežāk nostājas uz pašizpausmes un pasaulīgas uzvedības ceļa.

Kopumā kārdinājumam visvairāk ir pakļauti tie ticīgie, kuri ir miesīgi, drīzāk dvēseliski jutekliski, kuri meklē īstenot savu “es”. Un šeit ir īpaši svarīgi rādīt labu piemēru brāļiem un māsām bibliskā sekošanā Kristum, brīdināt par sliktas ietekmes bīstamībām, piemēram, caur jauniešu un sieviešu žurnāliem, grāmatām tukšai laika pavadīšanai. Pie tā pieder arī skaidra nostāja pret psiholoģisko, nepareizo evaņģēliju, kurš sludina pašizpausmi, un kura idejas ir atrodamas garīgajā palīgliteratūrā.

** Mums īpaši ir jāizskaidro, cik bīstamas ir harizmātiskās dziesmas ar to vienkāršajām, suģestējošajām pop-roka melodijām, kas ir ļoti pievilcīgas jauniešiem. Taču no šādām dziesmām nāk spēcīgas viltus gara ietekmes un manipulācija. Tāpēc es gribu jūs ļoti nopietni brīdināt, lai jūs nepieļautu šādas dziesmas ne draudzē, ne savā personīgajā dzīvē. Šīs dziesmas bieži ir kā "pirmā narkotiku deva" turpmākajiem harizmātiskajiem maldiem. Šīs dziesmas ir ievilkušas maldu mācības ceļā jau veselas jauniešu grupas un draudzes. Turklāt gandrīz nav neviens dziesmu krājums bez šīm dziesmām, un pat plaši izplatītajā jaunajā krājumā "Ticības dziesmas" (“Glaubenslieder” Vācijā) ir 18 harizmātiska rakstura dziesmas.

** Arī sieviešu pozīcija draudzē ir svarīgs jautājums, kurā sātans cenšas aizvest ticīgos no patiesā ceļa. Jebkura novirze no Svētajiem Rakstiem sieviešu jautājumā noved pie smagām sekām draudzes garīgajā dzīvē.

Klusēšana un galvas apsegšana saskaņā ar 1.Korintiešiem 14:34-40 un 1.Korintiešiem 11:1-16 ir ļoti svarīgs, dziļš pierādījums tam, ka draudze, kas pārstāv sievišķo daļu, ir pakļauta Kristum, kurš pārstāv vīrišķo daļu, un atzīst savu Galvu. Tiklīdz uzticīgā draudze noņem no galvas šo tik nozīmīgo savas pakļaušanās apliecinājumu, tā drīz vien tiek atvērtas durvis tālejošām, saindējošām novirzēm. Kas labi raksturo harizmātisko kustību, tāpat arī citas viltus mācības, ir tas, ka sievietes viņi liek kā vadītājas, sludinātājas un pravietes.

** Galu galā mums ir rūpīgi jāpārbauda pašiem sevi, ka mums ir tieksme palielināt draudzes locekļu skaitu ar jebkādām miesīgām, cilvēciskām metodēm un paņēmieniem. Evaņģēliskā "draudžu izaugsmes" kustība (Vāgners un Švarcs) sevi ir pierādījusi kā svarīgu tiltu uz harizmātisko kustību. Un īpaši ar bīstamiem Bībeles pamatpatiesību izkropļojumiem un ekumēniski harizmātiskiem sajaukumiem mums ir mērķtiecīgi jācīnās.

** Pie tam mums ir jāsaprot, ka šeit iet runa par nopietnu garīgu cīņu pret tumsības spēkiem saskaņā ar Efeziešiem 6:10-20 un 2.Korintiešiem 10:3-5, kurā lūgšana ieņem svarīgu lomu. Lai to paveiktu, mums ir jāapvelk garīgās bruņas un ļoti mērķtiecīgi jālieto gara zobens, nevis ar to jāsit gaisu.

Mūsu Kunga pavēle mums skan:

Marka 13:33 “Pielūkojiet, esiet modrīgi, jo jūs nezināt, kad tas laiks ir.”

 

c) bibliska nošķiršanās un vietējo draudžu pasargāšana no beigu laika viltus mācību ierauga

Saskaņā ar Svēto Rakstu mācībām tai ir jāpavada stingra, praktiska, Bībeles mācībai atbilstoša nošķiršanās no visa ļaunuma, no jebkādām maldu mācībām un no jebkāda maldu gara ietekmes. Ja šai nošķiršanai netiks pievērsta pienācīga uzmanība, tad agrāk vai vēlāk Bībelei uzticīgā draudze kritīs par pievilšanas upuri.

Svētie Raksti mums māca, ka viltus mācība, tāpat kā arī praktiskais grēks ir kā “ieraugs”, no kura patiesiem ticīgajiem sevi ir jāsargā. Jēzus Kristus farizeju mācību sauc par "ieraugu" (Mat. 16:12), tāpat arī Pāvils Gal. 5:9 norāda par sajaukšanos ar jūdu mācību:

Galatiešiem 5:9 “Nedaudz rauga saraudzē visu mīklu.”

Tas nozīmē, ja mēs redzam, ka draudzē ienāk maldu mācība, bet neiebilstam pret to un nepretojamies tai, nerūpējamies par to, lai novērstu šo ļaunumu, tāpat arī lai izmestu no draudzes vidus cilvēkus, caur kuriem šī mācība ienāk, tad mēs paši kļūstam vainīgi Dieva priekšā, un atbildīgi par to, ka draudzei tiek nodarīts kaitējums un tā garīgi mirst. Tieši tādēļ Tas Kungs norāja Pergamas un Tiatīras draudzi (Jāņa atkl. 2:14-16,20).

Tāda cīņa, kas ved pie nošķiršanās un stingriem audzināšanas pasākumiem, ir absolūti nepieciešama un to nav viegli vadīt, taču Tā Kunga dēļ un Viņa ganāmpulka labā tā ir neizbēgama:

Romiešiem 16:17-19 “Es lieku jums pie sirds, brāļi, ņemiet vērā tos, kas rada šķelšanos un pretestību tai mācībai, ko esat mācījušies: vairieties no viņiem! Tādi cilvēki nekalpo mūsu Kungam Kristum, bet savam vēderam un ar saviem saldajiem vārdiem un skaistajām runām pieviļ vientiesīgo sirdis. Bet jūsu paklausība visiem kļuvusi zināma, tāpēc man par jums ir prieks; bet tikai vēlos, lai jūs būtu gudri uz labu, bet vientiesīgi uz ļaunu.”

(salīdziniet ar 1.Timotejam 6:3-5)

Titam 3:10 “Cilvēku, kas turas pie maldu mācības, vienreiz un otrreiz pamācījis, noraidi…”

Praksē tas nozīmē: Bībelei uzticīgie kristieši un draudzes nekādā gadījumā nevar uzturēt nekādas attiecības un kopā sadarboties ar aprindām, kuras turas pie harizmātiskās kustības maldu mācībām un kuriem ir maldu gars. Tāpat tām draudzēm un brīvbaznīcām, kurās tiek paciests “ieraugs”, ar ko tās ir inficētas, kopīgs darbs vai vienotība nav pareiza un ir bīstama.

Berlīnes deklarācija, kas mūsdienās tiek daudz nomelnota un nostumta malā, šajā jautājumā novilka skaidru līniju, un arī šodien šī deklarācija ir pilnīgi pareiza. Dēļ mīlestības uz To Kungu un dēļ uzticības Viņa patiesībai nav iespējams garīgu darbu strādāt kopā ar maldu mācību pārstāvjiem. Visi skaistie saukļi, piemēram, "Kristus miesas vienotība", "kopīgs darbs evaņģēlija labā", "evaņģēliskā ekumēne" ir aplami, nebibliski un maldinoši. Pret šo antikristīgo kārdinošo vilinājumu un bojā eju ir iespējama tikai viena lieta: radikāla, skaidra, stingra nošķiršanās.

Galu galā šai cīņā mums ir jānonāk pie dziļākas izpratnes, ka bibliskā nošķiršanās, nevis sektantiska šķeltniecība, ir pamats uzticīgo atlikuma garīgai izdzīvošanai beigu laikā. Uz to mūs šodien māca svarīgs Dieva Vārds:

2. Korintiešiem 6:14 “Nevelciet svešu jūgu kopā ar neticīgiem. Jo kāda daļa ir taisnībai ar netaisnību? Kas ir gaismai kopējs ar tumsību?”

2. Korintiešiem 7:1 “Tā kā mums ir tādi apsolījumi, mani mīļie, tad šķīstīsimies no visiem miesas un gara traipiem un tapsim pilnīgi svēti Dieva bijībā.”

  

5. Iedrošinājums uzticīgai sekošanai Kristum šodien.

 Beigu laiku draudzes uzticīgā atlikuma ceļu izgaismo iedrošinošais pravietojums, kuru pagodinātais Kungs izsaka savā uzrunā Filadelfijas draudzei:

Jāņa atkl. 3:7-13 “Tā saka Svētais, Patiesīgais, kam Dāvida atslēga, kas atver, un neviens neaizslēdz, kas aizslēdz, un neviens neatver. Es zinu tavus darbus. Redzi, Es tavā priekšā esmu devis atvērtas durvis, ko neviens nevar aizslēgt; tev ir maz spēka, un tomēr Manu mācību tu esi turējis un neesi aizliedzis Manu Vārdu. Redzi, Es došu tev no sātana sinagogas, kas saucas par jūdiem un nav tādi, bet melo; redzi, Es darīšu, ka viņi nāks, metīsies pie tavām kājām un atzīs, ka Es esmu tevi mīlējis. Tāpēc, ka tu esi turējis Manu pacietības mācību, Es tevi sargāšu pārbaudīšanas stundā, kas nāks pār visu pasauli pārbaudīt tos, kas dzīvo virs zemes. Es nāku drīz; turi, kas tev ir, ka neviens neatņem tavu vainagu. To, kas uzvar, Es darīšu par balstu Sava Dieva templī, un viņš no tā nekad neaizies, un Es rakstīšu uz viņa Sava Dieva Vārdu, arī Mana Dieva pilsētas, jaunās Jeruzālemes, vārdu, kas nokāpj no debesīm, no Mana Dieva, un Manu jauno Vārdu. Kam ausis, lai dzird, ko Gars saka draudzēm.”

Šis Vārds mūs mudina turpināt Kristum uzticīgas sekošanas ceļu vai pat atsākt šo ceļu pilnīgi jaunā veidā. Debesīs uzņemtais Kungs Jēzus Kristus, Kuram ir dota visa vara Debesīs un virs zemes, un Kurš ir kopā ar mums līdz laikmeta beigām, Viņš pats apsola tiem, kuri Viņu uzticīgi gaida, atvērtas durvis, kuras neviens neaizvērs. Mūsu uzticīgās sekošanas ceļš šajos beigu laikos ir ļoti sarežģīts, un ne daudzi iet pa šo ceļu, un vējš pūš mums sejā. Taču mēs varam paļauties uz to, ka Jēzus Kristus mūs pavada šajā ceļā un aizvedīs mūs līdz godpilnajam mērķim, ja vien mēs cieši turamies pie Viņa, ievērojam Viņa Vārdu un neatsakāmies no Viņa vārda.

Tātad, neskatoties uz pieaugošajiem maldiem un šausmīgo atkrišanu no ticības mūsu dienās, mēs varam pacelt savu galvu un būt pārliecināti - Lielā Dieva žēlastības un Viņa goda dēļ Viņš pasargās uzticīgo atlikumu, un, līdz pat draudzes paņemšanai, Viņa Patiesības liecība pastāvēs stipra. Mums ir nākotne, ja mēs pilnībā paļaujamies uz Viņu, bet bez Viņa mēs visi varētu tikt antikristīgas vētras viļņa aizslaucīti. Šāds uzticības, pašaizliedzības, paklausības, sava krusta nešanas ceļš tiks atalgots, tomēr ne šeit, uz zemes, lai gan jau arī šeit dievbijīga ceļa auglis ir miers, prieks, spēks un Tā Kunga svētība. Bet mūsu atalgojums ir Debesīs, Kristus soģa krēsla priekšā, kad Viņš izdalīs Savējiem pēc viņu uzticamības vai nu atalgojumu, vai arī nosodījumu.

Ja arī mums nākas iziet lielu bēdu, ciešanu, upuru un iekšēju cīņas ceļu, tad tomēr mums ir arī ļauts kopā ar apustuli Pāvilu mācīties ticēt:

2.Korintiešiem 4:17-18 “Jo tagadējās grūtības, kas ir vieglas, dod mums neizsakāmi lielu mūžīgu godību, ja mēs neņemam vērā to, kas ir redzams, bet to, kas nav redzams. Jo redzamais ir laicīgs, bet neredzamais mūžīgs.”

 Ar šiem Svēto Rakstu vārdiem es vēlos īpaši uzrunāt no lasītāju vidus jaunos brāļus un māsas. Kur šodien ir jauno ticīgo paaudze, kurus Tas Kungs ir aicinājis uz uzticīgas Viņam sekošanas ceļa? Kuri savam brīnišķīgajam Kungam ir dāvinājuši savu patieso mīlestību un pilnīgu nodošanos, un ir gatavi, pretrunā maldu kustību līdzi raujošajam spēkam, tomēr iet pa veco Bībeles ceļu, nesot savu krustu? Kuri apzinīgi atsakās no sevis apliecināšanas un pasaulīgām baudām, lai pilnībā veltītu sevi kalpošanai Tam Kungam? Kuri ir gatavi būt nelokāmi un pilnīgi paklausīt Dieva Vārdam, pat tad, kad viņi tiks apsaukāti kā "šauri domājoši" un "burta kalpi"?

Kur ir jaunie brāļi, kuri veltī sevi cīņai par uzticēto ticību un par veselīgu mācību, lai vienmēr varētu būtu gatavi sludināt veco biblisko Patiesību jaunajai augošajai paaudzei, kura ļoti maz pazīst šo Patiesību? Brāļi, kuri būtu gatavi kalpot kā misionāri, vai arī kā draudzes gani, kā mācītāji, tā kā Dievs viņus vada, bez teoloģiskas izglītības un bez pabeigtas Bībeles skolas, bez pastāvīgas vietas un nodrošinātas karjeras?

Kur ir jaunās māsas, kuras ir gatavas, neskatoties uz visu feministisko maldu mācību par sevis apliecināšanu, iet biblisko ceļu kā dievbijīga sieviete, kalpot Tam Kungam ar prieku – tai skaitā ar paklausību savam vīram, ar labprātīgu, priecīgu galvas apsega lietošanu un klusēšanu draudzes sapulcēs, ar apzinīgu atteikšanos no mācīšanas un vadīšanas draudzē, ar pašaizliedzīgu kalpošanu ģimenē un draudzē tā, kā to vēlas Tas Kungs, un nevis kā vēlas pati sieviete?

Dievs arī šodien meklē tādus ticīgos, jaunus vai vecus, kuri uzticas Viņa Vārdam un paklausa Viņam. Kurš izvēlas uzticamības ceļu, paļaujas uz To Kungu, tam ir tiesības sagaidīt, ka Dievs būs viņa pusē, svētīs viņu un varēs viņu lietot Savai kalpošanai. Tāds varēs izjust pār sevi Tā Kunga roku, Viņa uzticamību un Viņa tuvumu.

1. Korintiešiem 15:58 “Tad nu, mani mīļie brāļi, topiet pastāvīgi, nešaubīgi, pilnīgāki Tā Kunga darbā vienumēr, zinādami, ka jūsu darbs Tā Kunga lietās nav veltīgs.”

Es vēlētos pabeigt ar vārdiem no 2. Tesaloniķiešiem 2:13-17:

“Bet mums pienākas Dievam pastāvīgi pateikties par jums, Tā Kunga mīļotie brāļi, ka Dievs jūs no paša sākuma izraudzījis pestīšanai Gara dzīves svētumā un patiesības ticībā, aicinādams jūs uz to ar mūsu sludināšanu, lai jūs iemantotu mūsu Kunga Jēzus Kristus godību. Tad nu, brāļi, stāviet stipri, turēdami tās mācības, kuras esat smēlušies gan no mūsu runām, gan no mūsu vēstules. Bet Viņš pats, mūsu Kungs Jēzus Kristus, un Dievs, mūsu Tēvs, kas mūs ir mīlējis un Savā žēlastībā mums devis mūžīgo iepriecu un labu cerību, lai iepriecina jūsu sirdis un lai dara jūs stiprus ikvienā labā darbā un vārdā.”


Pielikums

Pielikumā šeit uzrakstītajam mēs gribam piedāvāt vienu dokumentu, kurš ir ļoti svarīgs šeit apskatītajai tēmai, tā saucamo “Berlīnes deklarāciju”, ar kuras palīdzību daudzi vadošie brāļi no Bībelei uzticīgām draudzēm Vācijā 1909. gadā brīdināja par bīstamībām no vasarsvētku kustības, kas tajā laikā bija vēl jauna. Mūsdienās runā daudz atbaidoša un nomelnojoša par Berlīnes deklarāciju, daudzi vasarsvētku un harizmātu cilvēki apgalvo, ka tieši šī deklarācija ir vainojama pie Hitlera nākšanas pie varas un otrā pasaules kara. Bet tomēr garīgi nopietni brāļi, kuri uzrakstīja šo brīdinājumu, 1905. gadā rūpīgi, ar visu nopietnību, pārbaudīja vasarsvētku kustību, kura izcēlās no “atmodas sapulcēm” Kasselē (Kassel, Vācija). Skaidrs, garīgs novērtējums šai kustībai brāļiem nenācās viegli, un šis novērtējums, kustības attīstības gaitā līdz pat šodienas harizmatiskajai kustībai, pilnībā apstiprinājās. Kā bijušais harizmātiskās kustības piekritējs es varu tikai apstiprināt, ka Berlīnes deklarācija runā patiesību par šo kustību pilnīgā skaidrībā, kādas šodien pietrūkst daudziem tās garīgajiem mantiniekiem. Tāpat arī jaunajiem kristiešiem, kuri nav pazīstami ar pagājušā gadsimta garīgo cīņu vēsturi, vajadzētu izlietot šo dokumentu, lai garīgi sagatavotos savai kalpošanai. 


Berlīnes deklarācija, 1909

Berlīne, 1909. gada 15. septembrī

Apakšā parakstījušies brāļi paceļ savas balsis, brīdinot no tā saucamās vasarsvētku kustības.

1. Pēc kopīgas plašu un īstenībai atbilstošu materiālu rūpīgas izpētes Tā Kunga priekšā, mēs nonācām pie sekojošiem secinājumiem:

a) Šī kustība atrodas nesaraujamā saistībā ar kustību LosAndželosā (ASV), Christianā (Norvēģija), Hamburgā, Kasselē, Grossalmerodē. Mēģinājumi noliegt šo saistību neizdodas sekojošu faktoru dēļ.

b) Tā saucamā vasarsvētku kustība rodas nevis no augšas, bet „no apakšas”; tai ir daudz kopīga izpausmēs ar spiritismu. Tajā darbojas dēmoni, kurus viltīgi vada sātans. Viņi kopā samaisa melus ar patiesību, lai pieviltu Dieva bērnus. Tā saucamie „gara apdāvinātie” vēlāk daudzos gadījumos atklājās kā apsēstie.

c) Konkrētu brāļu un māsu personīgā uzticamība un uzupurēšanās nevar mūs ievest maldināšanā un izšaubīt mūsu pārliecību par to, ka šī kustība rodas „no apakšas”, tāpat kā to nespēj izdarīt dziedināšanas, valodas, pravietojumi u.c. parādības, kuras pavada šo kustību. Bieži tādas zīmes jau bijušas saistībā ar līdzīgām kustībām. Piemēram, ar Irvingismu (Irvingism, Edward Irving, Anglijā, 19.gs.), pat ar „Kristīgo zinātni” (Christian Science) un spiritismu.

d) Šīs kustības gars rada spēcīgas garīgas un fiziskas iedarbības, tomēr tas ir maldu un melu gars. Viņš sevi ir pats atmaskojis. Sapulcēs arī šajā gadījumā notiek šausmīgas izpausmes: krišanas, dīvainas grimases, drebēšana, kliedzieni, pretīgi skaļi smiekli utml. Mēs neņemamies spriest cik liela daļa šo parādību ir dēmoniskas izpausmes, un cik liela daļa tās ir histērijas vai psihiskas (dvēseliskas) izpausmes – bet Dievs šādas izpausmes nerada.

e) Šīs kustības gars ieiet cilvēkos ar Dieva Vārda palīdzību, un pēc tam nospiež to aizmugurē ar tā saucamo pravietojumu palīdzību (2. Laiku 18:18-22). Šajos pravietojumos vispār ir ietverta liela bīstamība. Tajos atklājas ne tikai acīm redzamas pretrunas, bet tad šeit, tad tur, tie noliek brāļus un visu viņu darbību verdziskā atkarībā no šādiem „vēstījumiem”. Šādu pravietojumu pasniegšanas paņēmiens ir radniecīgs spiritistu mēdiju paziņojumiem. Vairākums gadījumos vēstījumu starpnieki ir sievietes. Dažās vietās lieta nonāca pat tik tālu, ka pretēji skaidriem Svēto Rakstu pravietojumiem, sievietes un pat jaunas meitenes ieņēma centrālās vadošās pozīcijas draudzēs.

2. Nerodas iespēja atzīt tamlīdzīgas kustības par Dieva dāvanu. Protams, nav izslēgts, ka Dieva Vārda sludināšana ar spēku, kas šim Vārdam piemīt, sapulču laikā nes savus labos augļus. Tomēr nepieredzējuši brāļi un māsas caur šīm Dieva Vārda svētībām atļauj sevi ievest maldos. Taču šīs svētības nemaina visas kustības maldīgo raksturu (2. Korintiešiem 11:3-4,14)

3. Dieva draudzei Vācijā ir pamats, lai noliektos grēku nožēlas lūgšanā par to, ka šī kustība varēja atrast vietu tās sirdī. Mēs visi atzīstam sevi vainīgus tajā, ka tas noticis mūsu trūkumu dēļ, dēļ mūsu vainām, nepilnībām un nolaidības, īpaši aizlūgšanu kalpošanā. Trūkums bibliskā izpratnē un pamatojumā, trūkums nopietnā attieksmē pret svētumu un modrību, pavirša izpratne par grēku un žēlastību, atgriešanos no grēkiem un jaunpiedzimšanu, un vispirmām kārtām augstprātība – tas viss sagatavoja ceļu šai kustībai.

4. Tā saucamās vasarsvētku kustības attīstību īpaši veicināja nebibliska mācība par „tīru sirdi”, kura kļuva liktenīga daudzām kristiešu kopienām (draudzēm). Šajā mācībā tiek apstiprināti maldi par to, ka cilvēciskai dabai „piemītošais” grēks it kā ar visām saknēm izzūdot, kad grēcinieks iegūst žēlastību un glābšanu. Mēs turpretī stāvam uz tādas patiesības atziņas, ka Tas Kungs vēlas un var pasargāt Savējos ļaudis no klupšanām un krišanām, un ka viņi Svētā Gara spēkā iegūst varu valdīt pār grēku (1. Tesaloniķiešiem 5:23, Jūdas 24-25, Ebrejiem 13:21). Turpretī tik „tīru sirdi”, kura ir pārāka par visu šo, cilvēks uz šīs zemes vispār neiegūs, un viņam pat pie ilgstošas Dieva dāvinātas pasargāšanas nākas pazemībā atkārtot līdz ar Pāvilu: „Es gan nekā neapzinos, bet tādēļ vēl neesmu taisnots...” (1. Korintiešiem 4:4). Pat visdievbijīgākam kristietim ir jānoliecas Dieva priekšā, Kurš vienīgais drīkst spriest par sirds reālo stāvokli. „Ja sakām, ka mums nav grēka, tad maldinām paši sevi, un patiesība nav mūsos.” (1. Jāņa v. 1:8)

Jā, ticīgais Kristū iegūst neaptraipītu, tīru sirdi. Tomēr maldu mācība par to, ka sirds var sasniegt bezgrēcības stāvokli, ir jau sasējusi daudzus Dieva bērnus ar nepatiesuma un liekulības lāstu, ievedusi maldos attiecībā uz grēkiem, kas izdarīti domās, tāpat arī nolaidībām vai novirzīšanos no Dieva likumiem. Nekad nebūs lieka pamācība turēt tīru no grēka savu garīgo skatu, neļaut tam aizmigloties ar svēttapšanu pēc cilvēku iegribas, izdomātām teorijām par grēcīgās dabas likvidēšanu. Nepietiekoša grēku nožēla un atgriešanās aizšķērso ceļu jaunām svētībām un pakļauj ienaidnieka iespaidam. Mūsdienu bēdīgā pieredze liecina: tur, kur apgalvo, ka ir sasnieguši bezgrēcības stāvokli, tur ar ticīgiem var notikt maldu mācības nepieņemšanas un neatzīšanas spēju zaudēšana, nemaz nerunājot par šīs mācības apliecināšanu. Maldīgas mācības par svēttapšanu tālākās bēdīgās sekas ir uz Bībeli un Dieva gribu balstītas ģimenes dzīves kvalitātes līmeņa krišanās, kad dažās vietās attiecības ģimenē starp vīru un sievu tiek uzskatītas kā nesavienojamas ar īstu svēttapšanu (salīdzināt 1.Mozus 1:28, Efeziešiem 5:31).

5. Kā vadītājs tā saucamajai vasarsvētku kustībai Vācijā sabiedrības priekšā nostājies mācītājs J. Paul (Jonathan Paul). Viņš tajā pašā laikā ir arī galvenais iepriekš minēto noraidīto nebiblisko mācību pārstāvis. Mēs mīlam viņu kā brāli un vēlam viņa piekritēju pulkam kalpošanu patiesībā. Mums izraisa sāpes tas fakts, ka mums nākas ieņemt atklāti pretēju pozīciju attiecībā pret viņu. Netrūka sarunu ar viņu un cenšanās pārliecināt gan šaurākā, gan plašākā brāļu lokā. Pēc tam, kad tas viss izrādījies veltīgi, mums, gan viņa paša labklājības dēļ, gan Dieva darba dēļ, tagad jāsaka sekojošo: „Mēs, apakšā parakstījušies brāļi, nevaram turpmāk atzīt viņu kā vadītāju un mācītāju Jēzus Draudzē. Mēs atdodam viņu Tā Kunga žēlastībai, mīlestībā, ticībā un cerībā, ka tā visu pareizi sakārtos.”

6. Mēs uzskatām, ka ir dāvināti tikai vieni Vasarsvētki, kuri aprakstīti Apustuļu darbos 2.nodaļā. Mēs ticam Svētajam Garam, kurš Jēzus draudzē būs ar Savu klātbūtni mūžīgi (sal. Jāņa 14:16). Mums bez tam ir skaidrs, ka Dieva draudze atkal un atkal tika atjaunota caur Svētā Gara žēlastības apciemojumiem un Draudzei ir vajadzība pēc tā. Apustuļa pamācība „topiet Gara pilni” (Efeziešiem 3:18) attiecas uz ikvienu. Ceļš uz šādu stāvokli bija un paliek cieša sadraudzība ar krustā sisto, augšāmcēlušos un paaugstināto Kungu. Viņā mājo visa dzīvības Gara pilnība, no kuras mēs saņemam žēlastību un atkal žēlastību. Mēs negaidām jaunus Vasarsvētkus, mēs gaidām atkal atnākošo Kungu.

Ar šo mēs lūdzam visus mūsu brāļus un māsas Tā Kunga un Viņa darba dēļ, kuru sātans grib izpostīt: uzmanieties un izvairieties no šīs kustības! Bet tie no jums, kas jau esat nokļuvuši zem šī gara varas, lai atsakās no tā un lūdz Dievu pēc piedošanas un atbrīvošanas. Nekrītiet izmisumā un mazdūšībā cīņās un grūtībās, caur kurām acīmredzot daudziem no jums būs jāiziet. Sātans labprāt un viegli neatteiksies no savas valdīšanas. Tomēr ziniet: Tas Kungs jūs iznesīs tam cauri. Viņš jau daudzus ir atbrīvojis un vēlas dot patiesu Gara apbruņojumu.

Šajos grūtajos laikos mūsu stiprā pārliecība ir sekojoša: Dieva tauta izies no šīs cīņas ar svētību! Par to bija nepieciešams pastāstīt arī jums, mīļie brāļi un māsas, kuri esat satricināti par faktiem, kurus mēs šeit minējām. Dievs dos gaismu sirdīs vienkāršajiem un pazemotajiem, viņus stiprinās un pasargās.

Mēs nododam sevi Jēzum, Galvenajam Ganam. Ja ikviens dos pienācīgu vietu Tam Kungam un Viņa Vārdam, Viņa Gara darbs, kuru Viņš ar tik bagātīgu žēlastību iesācis Vācijā, sasniegs krāšņus, Dievam patīkamus mērķus. Mēs nododam sevi Viņam, kurš teicis: „Maniem bērniem un Manam roku darbam ļaujiet palikt Manā ziņā!” (Jesajas 45:11, burtisks tulkojums).

Berlīne, 1909. gada 15. septembrī 

Parakstījušies:

Bähren (Hannover); Bartsch (Charlottenburg); Blecher; August Dallmeyer; Broda (Gelsenkirchen); Dolmann; Engel (Neurode); Evers (Rixdorf); Frank (Hamburg); Grote (Oberfischbach); Hermann (Berlin); Heydorn; Huhn (Freienwalde); Ihloff; Jörn (Berlin); Kmitta (Knippel); Köhler (Berlin); Graf Korff; Kühn (Gr. Lichterfelde); Lammert (Berlin); Lohe; K. Mascher; Fr. Mascher (Lehe); Meister (Waidenburg); Merten (Elberfeld); Curt Walter Michaelis; von Patow; Rohrbach; von Rotkirch; Rudersdorf (Düsseldorf); Ruprecht (Herischdorf); Sartorius; Scharwächter; Schiefer (Neukirchen); Otto Schopf (Witten); Elias Schrenk; Schütz (Berlin); Schütz (Rawitsch); Seitz; Simoleit (Berlin); Otto Stockmayer; von Thiele-Winckler; Thiemann; von Treskow; von Thümmler; M. Urban; Urbschat (Hela); Vasel; Friedrich Karl Hermann Georg von Viebahn; Wächter (Frankfurt); Wallraff (Berlin); Johannes Warns (Berlin); Wittekindt; Wüsten (Görlitz); von Zastrow (Gr. Breesen).

Vienprātībā un ar aizlūgšanām parakstīts Wittekindta mājās Vernigerodē (Wernigerode).

   

Berlīnes deklarācija 1909
 
Berliner Erklärung, 15. September 1909

Vācu valodā:

·       Als Christ in der Welt des Internets

·       Als Frau zur Ehre Gottes leben

·       Als Mann zur Ehre Gottes leben

·       Auf dem Weg zur geistlichen Reife

·       Aufbruch in ein neues Christsein? Emerging Church

·       Baut mit am Haus Gottes!

·       Bewahre das Wort!

·       Biblischer Gemeindebau in der Endzeit

·       Charismatischer „Lobpreis“: Fremdes Feuer im Heiligtum Gottes

·       Christus – unsere Heiligung

·       Der kommende Herr und die Gemeinde. Eine Auslegung des 2. Thessalonicherbriefes

·       Der priesterliche Auftrag der Gemeinde und seine endzeitliche Gefährdung

·       Der Weg der Gemeinde in der Endzeit

·       Der Weg treuer Christusnachfolge und die charismatische Irreführung

·       Die Charismatische Bewegung im Licht der Bibel

·       Die Pfingst- und Charismatische Bewegung

·       Emerging Church / Emergente Bewegung

·       Erwarte den Herrn!

·       Gemeindewachstum oder Gemeindeverführung?

·       Gemeindewachstumsbewegung

·       Gottes Wort oder Menschenwort?

·       Gottesfurcht – Eine lebenswichtige Tugend in der Endzeit

·       Kulturrelevante / Missionale Gemeinden

·       „Leben mit Vision“ und „Willow Creek“-Welle: Gemeindewachstum oder Gemeindeverführung?

·       Paßt euch nicht der Welt an!

·       Pfingstbewegung / Charismatische Bewegung

·       Seid heilig, denn ich bin heilig!

·       Soll die Gemeinde die Welt verändern?

·       Überwinden in Bedrängnissen und Ängsten

·       Von Gott bewahrt vor der Verführung

·       Wie werde ich frei von okkulter Belastung?

·       Zerstörerisches Wachstum

 
Angļu valodā:

·       Does God still speak today through Prophets and Miraculous Signs? 

·       The Charismatic “Spirit Baptism” and the biblical Baptism in the Holy Spirit 

·       The Ecumenical Unity of Nominal Christians – A Dangerous Path to the End-times One World Church

·       The Importance of the Spiritual Watchman’s Ministry for the End-Time Church

·       The Pentecostals and Charismatics – End-time Revival or End-time Deception?


 Krievu valodā:

·     «Целеустремлённая жизнь» и «Виллов Креек» — волна: здоровый рост церкви или её соблазн?

·       Божье Слово или человеческое слово? Для духовной оценки современных переводов Библии.

·       Достоверный текст Нового Завета. Текстус Рецептус реформации и изменения современной текстологии.

·      Куда ведёт течение «Эмерджентная (проявляющаяся) церковь»? Оценка книги Эрвина Рафаэля Мак Мануса «Неудержимая сила».

·       Путь верного следования за Христом и харизматическое лжеучение.

·       Харизматическое «восхваление» — чуждый огонь в Божьей Святыне.

·       Харизматическое «Крещение Духом» – ключ к полномочию и духовной силе?

·       Харизматическое движение – пробуждение или соблазн последнего времени? 


Par šo grāmatu

Mūsdienās evaņģēliskajā kristietībā bibliskais Kristum sekošanas ceļš arvien biežāk tiek aizstāts ar nebiblisku viltojumu. Un šajā lietā lielu lomu spēlē vasarsvētku kustība un harizmātiskā kustība ar savu mācību un savu dziesmu ietekmi. Šis darbs parāda Kristum uzticīgo kristiešu biblisko ceļu pretstatā harizmātiskajai maldu mācībai. Pielikumā ir ievietots 1909. gada Berlīnes deklarācijas teksts, kas vēl šodien ir garīgi spēcīga liecība pret harizmātisko kustību un parāda tās patieso raksturu.

Par autoru

Rūdolfs Ebertshoizers (Rudolf Ebertshäuser), dzimis 1953. gadā, daudzus gadus bijis marksists un meklējis dzīves jēgu alternatīvos dzīves stilos un ezotēriskās mācībās. Pēc savas atgriešanās no grēkiem 30 gadu vecumā, viņš kā jauns ticīgais nokļuva harizmātiskajā kustībā, aktīvi darbojoties tajā 4 gadus. 1992. gadā viņš pilnībā pārtrauca attiecības ar šo maldu mācību. 1995. gadā tika izdota viņa pirmā grāmata “Harizmātiskā kustība Bībeles gaismā” (Die Charismatische Bewegung im Licht der Bibel). No 1995. līdz 2003. gadam viņš kopā ar citiem strādāja pie Schlachter Bībeles revīzijas vācu valodā. Pēdējos gados viņš uzstājas ar lekcijām, kurās izgaismo harizmātisko kustību, par Bībeli un citām ar Bībeli saistītām tēmām. Bez tam viņš ir arī Bībelei uzticīgas draudzes loceklis un kalpotājs.

 
Das-Wort-Der-Wahrheit
das-wort-der-wahrheit.de
 
End-time deception in the Church
end-time-church.net


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru